Ještě před necelým měsícem nebyla vyhlídka na uspořádání těchto závodů v letošním roce nijak optimistická, když zastupitelstvo obce Kamýk na svém prosincovém setkání akci neodsouhlasilo. Důvodem byla obava, že pořádání těchto závodů je krokem k výstavbě motocentra v blízkosti obce.

Přestože pořadatelé akce tuto skutečnost popírali a vynaložili veškeré síly na přesvědčení těchto zástupců obce – podařilo se jim posbírat podpisy více jak 50 procent obyvatel Kamýku pod souhlas s uskutečněním akce, nebylo jim to nic platné. Nepomohla ani podpora samotného starosty Petra Soldátka.

Obrat o 180 stupňů nastal až nyní, na úterním zasedání, kdy zastupitelé pořádání Bezinek 2011 jednohlasně schválili. „Pořadatelé nám nabídli překvapivou dohodu. Firma MONERA s.r.o., vlastník pozemků, na kterých údajně hrozila výstavba motocentra, tyto pozemky nabídla k odkupu obci. Tím se už napořád předejde spekulacím o nechtěné výstavbě.

Obec, jako gesto dobré vůle, pak umožní dvakrát do roka konání této tradiční motoakce, ale nyní již na svých vlastních pozemcích. Zastupitelstvo návrh schválilo a schválilo i konání Bezinek 2011,“ vyvsvětlil důvod obratu starosta Kamýku Petr Soldátek.

Bezinka Jaro 2011 se uskuteční 9. 4., Bezinka Podzim 2011 pak 3. 9.. Premiérově se na Kamýku pojede i Mezinárodní Mistrovství ČR.

Kateřina Bizzarri