Vítání roku 2011 v Roudnici nad Labem - video + fotogalerie ZDE!
Vítání roku 2011 v Lovosicích - fotogalerie ZDE!

Mezi prvními byl odpálen v Lovosicích, již v 17 hodin 31. prosince. Oproti předchozím ročníkům se ten letošní lišil v tom, že samotnému ohňostroji nepředcházel proslov vedení města.

Podle některých návštěvníků bylo na zdejším ohňostroji znát, že se město vydalo na cestu finančních úspor.

Oproti tomu roudnický ohňostroj, letos odpalovaný z prostoru před zámkem, si vysloužil nejen dlouhý potlesk, ale i slova chvály téměř „na každém rohu“ zaplněného Karlova náměstí.

„Byli jsme na ohňostroji v Lovosicích i v Roudnici. Na lovosický chodíme každý rok a letos se nám zdál o něco skromnější, ale nebyl špatný. Roudnický nás opravdu překvapil, byl dlouhý a hodně zajímavý,“ zhodnotil mladý manželský pár po skončení sobotního roudnického ohňostroje.

Mezi dalšími městy, kde bylo možné velký ohňostroj zhlédnout, bylo Štětí, Budyně nad Ohří a další.


Ohňostroje byly tečkou za naším rokem

(poznámka Zdeňky Studené)

Šťastný či smutný, nudný a dlouhý nebo snad zbrklý a krátký? Jaký byl vlastně uplynulý rok 2010, za kterým jsme všichni na Silvestra, ať už vesele a bujaře nebo tiše a nudně udělali tečku? Musím říci, že rok se jménem 2010 byl skutečně všelijaký. Možná jsem ráda, že už je za námi a tím víc se těším na jaro. Zima mi prostě příliš optimismu nepřidává a hlučné oslavy plné ohňostrojů na tom moc nezmění. Více než ohňostroj mě vždy potěší první květiny. Sázím raději na očekávání jara než na vzpomínání po létě. Na každé to silvestrovské veselí se tedy dívám spíše jako na vítání nového roku, než jako na loučení se se starým. A jaký bude nový rok? Přece jako ohňostroj. Každý ho uvidí po svém. Ten, kdo má skromná očekávání, nemůže být zklamán, a ten, kdo očekává nemožné, bude jen dvanáct měsíců rozladěný. To platí stejně, jako u ohňostrojů. Komu se nelíbila silvestrovská paráda, zřejmě právě spadl ze svých oblaků.