Ježíšek za nimi dorazil dokonce několikrát a všechny naštěstí dostaly, co si přály. Řeč je o dětech z dětského domova v Litoměřicích, kterým se některá letošní přání skutečně vyplnila.

Napsaly si Ježíškovi
„Dostala jsem taštičku na kosmetiku a v ní omalovátka. Chci být hezká,“ ukazuje svůj vysněný dárek dvanáctiletá Eva.

Její osmiletá sestřička Libuška dostala také dárky, o které si před Vánoci napsala. „Mám novou panenku Bárbínku, žehličku na vlasy a fén,“ říká.

Rovné vlasy má i dříve kudrnatá Sára. „Také jsem si přála žehličku. Dostala jsem ještě řetízek a kosmetickou taštičku,“ říká.

Jedenáctiletý Igor si hraje s míčem, který dostal, stejně jako boty nebo hokejku na florbal. „Ježíšek je hezký, mám rád Vánoce,“ shoduje se s ostatními dětmi, které v domově na svátky zůstaly.

„Na Ježíška jsme se těšily. Na Štědrý den jsme všechno připravily a pak jsme koukaly na pohádky,“ říká desetiletá Martina. Jen čtrnáctileté Aleně je už při pohádkách dlouhá chvíle. „Vánoce jsou pěkné, každý rok stejné. Už se těším do školy, protože je to dlouhé, být doma. Radši už bych se učila,“ říká.

Dětí zůstalo osm
Kamarádi se vrátí do domova až po svátcích. Na Vánoce tu totiž zůstalo jen osm z 21 dětí.

„Většina dětí jede na svátky domů, proto děláme Štědrý den dvakrát. Vánoce máme na etapy, protože někteří sponzoři chtějí být u toho, když děti dárky dostávají,“ přiblížila vánoční atmosféru v dětském domově vychovatelka Jana Pečená.