Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Litoměřice mají v plánu výstavbu hřiště na "Střeláku"

Litoměřice – Přestože příští rok se všeobecně nese ve znamení úspor, litoměřická radnice nezapomíná ani na své nejmenší obyvatele.

20.12.2010
SDÍLEJ:

Městský úřad v Litoměřicích.Foto: Radim Tuček

Děti i jejich rodiče se tak mohou těšit, že přibudou další místa určená pro bezpečné vyžití, protože i v nadcházejícím roce se bude pokračovat ve výstavbě a rekonstrukci dětských hřišť.

V rozpočtu na příští rok, který zatím nebyl schválen, je v návrhu částka ve výši zhruba 350 tisíc korun určená na každoročně prováděnou údržbu dětských hřišť. „Na začátku každého roku je prováděna jejich revize. Poté dochází k odstranění všech zjištěných závad. Písek na dětských pískovištích vyměňujeme v pravidelných intervalech,“ informoval investiční technik odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích Václav Blecha.

Školní zahrada
Kromě pravidelné údržby má radnice v současné době připraveno několik dalších projektů na stavbu větších či menších hřišť. Jde například o rekonstrukci školní zahrady Základní školy U Stadionu, stavbu multifunkčního hřiště na Střeleckém ostrově vedle tenisových kurtů nebo modernizaci zahrady Domu dětí a mládeže Rozmarýn.

„Jde však o milionové částky a rozpočet města na příští rok bude spíše úsporný. Snažíme se proto najít vhodné dotační tituly,“ konstatoval místostarosta Karel Krejza.

Město Litoměřice v posledních letech intenzivně pracovalo na modernizaci školních hřišť. Díky tomu tak všechny základní školy zřizované městem disponují moderními víceúčelovými sportovišti, která v hojné míře využívá i veřejnost. Jen za letošní rok byly instalovány nové herní prvky na Lodním náměstí, v ulici Marie Majerové, Smetanově a pod Mostnou horou.

Pod dozorem
Ne vždy slouží dětské hřiště účelu, pro který bylo vytvořené, tedy jako bezpečná zóna pro hru dětí. S tímto problémem se potýkali obyvatelé sídliště Střed v Litoměřicích.

Zde se na novém hřišti s pískovištěm s velkou skluzavkou a na oploceném pozemku, tedy i pro mladší děti teoreticky bezpečném, uprostřed sídliště, začali namísto dětí scházet mladí výrostci, kteří omezovali mladší děti ve hře a zařízení ničili. Výsledkem tak byla nejen prošlápnutá skluzavka, ale také pískoviště plné cigaretových nedopalků.

O tomto problému se dověděla městská policie, která začala situaci řešit.

„Službu konající hlídky dění na tomto hřišti na základě dohody s jeho správcem průběžně monitorují již od loňského léta a snaží se zde v rámci možností udržovat pořádek,“ konstatoval velitel Městské policie v Litoměřicích Ivan Králik.

Případné konflikty jsou řešeny domluvou, protože jejich účastníky většinou bývají nezletilí výrostci.

K. Bizzarri, E. Břeňová

20.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
hokej, Litoměřice a Prostějov
13

Stadion má jen bod, dva uletěly s Jestřáby

Tradiční veletrh středních a učňovských škol pro žáky základních škol.
28

FOTO: Střední školy a učiliště se nabízely dětem ze základních škol

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Naši prvňáci: ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Každou středu vám představujeme nové prvňáčky ze škol na Litoměřicku a Podřipsku.

Kulináři všech zemí se spojili. Umění ukážou v Litoměřicích

Litoměřice - Výstaviště provoní speciality osmi světových kuchyní.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Lovosice – Práce na zateplení a fasádě Základní školy Antonína Baráka jsou dokončené a škola tak konečně získala důstojný kabát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení