Na všech inkriminovaných místech nastaly potíže ve stoupání, kde uvázly smýkající se kamiony, které na čas komunikace zablokovaly.

„Asi nejhorší situace panovala na Úštěcku, nad Lukovem totiž ve zdejším stoupání zůstalo stát několik kamionů. Postupně se ale všude podařilo provoz obnovit a odpoledne už byly všechny silnice první třídy na Litoměřicku sjízdné,“ informoval v pátek kolem patnácté hodiny Vlastimil Filous z litoměřického střediska Správy a údržby silnic.

Sníh trápil i města
Od pátečního rána sváděli tuhý boj s přívaly sněhu i pracovníci Technických služeb města Litoměřice. Jak sdělil jejich ředitel Ivo Elman, v terénu bylo přes den všechno, co mohlo na odklízení bílé peřiny pracovat.

„Doposud jsme boj se sněhem zvládali, dnes je sněhu ale tolik, že máme co dělat, abychom ho stíhali odklízet,“ řekl Ivo Elman z TSM Litoměřice.

O spolupráci s externími firmami město neuvažuje, úklid ulic musí technické služby zvládnout se svými lidmi a se svou technikou. „V terénu máme třiatřicet pracovníků a čtrnáct kusů techniky. Spolupracují s námi skupiny lidí z probační a mediační služby, kteří ručně odklízejí sníh v ulicích centra města,“ dodal ředitel Technických služeb města Litoměřice Ivo Elman.

Město odklízí sníh podle předem stanoveného harmonogramu. Ulice jsou podle významu rozděleny do tří skupin (A, B, C). Poté, co začne sněžit, musí technické služby do čtyř hodin od prvního spadu sněhu začít s úklidem ulic v zóně A.

Na ulice, spadající do zóny C, mají technické služby 48 hodin od doby, co začne sněžit.

Dopravní info
Podle pátečních informací došlo k dalším komplikacím v dopravě znovu na silnici mezi Litoměřicemi a Českou Lípou, kde v klesání a křížení s železniční tratí před Liběšicemi uvázl kamion.