Stávkovat se chystají například zaměstnanci litoměřického finančního a katastrálního úřadu a také Okresního soudu v Litoměřicích. „Z finančního úřadu má stávkovat přes padesát zaměstnanců, podobné číslo se očekává v případě okresního soudu,“ říká Eva Vovesová, regionální pracovnice Odborového svazu státních orgánů a organizací v Ústí nad Labem.

Stávkovat se naopak s největší pravděpodobností nechystají zaměstnanci městských úřadů z Litoměřic, Lovosic a Roudnice nad Labem. To samé platí i litoměřickém úřadu práce. „Nic takového se tu neplánuje,“ odpověděla Andrea Valešová, tisková mluvčí úřadu.

Městská nemocnice: symbolická stávka
Stávka se stoprocentně nedotkne Městské nemocnice (MěN) v Litoměřicích. „Chod zdravotnických a nezdravotnických pracovišť litoměřické nemocnice nebude v den stávky přerušen ani omezen,“ uvedla na žádost ředitele Leoše Vysoudila Naděžda Křečková Tůmová z oddělení kvality a vnitřního auditu MěN v Litoměřicích.

Z jejího vyjádření dále vyplývá, že se zaměstnanci nemocnice s rozhodnutím závodního výboru místní odborové organizace připojí k celodenní protestní stávce proti úsporným opatřením a vládním reformám pouze symbolicky.

„Ve vstupní hale nemocnice budou v den konání stávky distribuovány související materiály a zaměstnanci, podporující protestní stávku, budou označeni stuhou na svém oděvu,“ stojí ve vyjádření.

Proč se stávkuje?
– důvodem stávky jsou plány a návrhy vlády, která chce ušetřit na mzdách státních zaměstnanců
– lidem se nelíbí to, že chce vláda sahat na platy, které mnohdy nedosahují ani průměrné mzdy v České republice
– státní zaměstnanci se bojí rovněž případného propouštění


„Vytrestá“ stávka v Litoměřicích politiky v Praze?

(poznámka Michala Závady)

Ve středu se na nás navalí stávka. Stávkovat (neúřadovat) se bude například na litoměřickém finančním a katastrálním úřadě. Důvody stávky jsou více či méně pochopitelné; jde o vyjádření nesouhlasu s některými zamýšlenými (to je důležité) kroky současné vlády ČR. Alespoň tak jsem to pochopil. Tak jako řada dalších podobných akcí se podle mého názoru i tato mine účinkem. Naopak. Stávkující úředníci jistě potěší ty občany, kteří ve středu – v úřední den – vyrazí na úřady vyřizovat své záležitosti.

Myslím si, že je třeba ptát se, jakým způsobem vytrestá stávka několika desítek úředníků z Litoměřic pražské politiky? Kdo bude ten vytrestaný? Nebude to nakonec každý z nás?