V takovém duchu se nesla část komentářů těch, kteří dorazili na Mírové náměstí v Litoměřicích, kde v neděli probíhal odpolední program, završený slavnostním rozsvícením vánočního stromu za účasti litoměřického starosty Ladislava Chlupáče a senátora Alexandra Vondry.

Rodiny s dětmi se na náměstí trousily už od odpoledních hodin. Byly tu pro ně nachystány prodejní stánky, stánky s občerstvením nebo vláček. K dispozici byly zájemcům také lampiony štěstí, které si lidé mohli zakoupit přímo na náměstí a poté vypustit do tmy.

Tanečnicím zima evidentně nevadila
Doprovodný program obstaralo vystoupení Dana Nekonečného a jeho skupiny Šum svistu, v předvánočním čase však působilo poněkud zvláštně. „Já bych spíš čekala koledy nebo nějaký dětský sbor, tohle se hodí spíš někam jinam. Ale děti si to užívají, tancují a smějí se, tak co,“ komentovala nedělní akci, předcházející samotnému rozsvícení stromu Alena Srbová, která dorazila na Mírové náměstí se svými dětmi.

Šum svistu rozehříval přítomné publikum zhruba do čtvrt na sedm, poté se slova ujal litoměřický starosta Ladislav Chlupáč, náměstí pohaslo a on popřál občanům, aby si užili předvánoční čas a nenechali se unést obvyklým shonem těchto dní. „Udělejme si v těchto dnech více času na své blízké a užijme si jak dnešního Mikuláše, tak další dny,“ řekl včera lidem na náměstí starosta Ladislav Chlupáč.

Náměstí se konečně rozzářilo, svítí i věž
Po slovech starosty pozdravil krátce přítomné i senátor Alexandr Vondra a pak už následoval odpočet, po kterém se nejprve rozsvítila výzdoba na věži kostela Všech svatých a po dalším odpočtu, kdy skandovalo celé náměstí, došlo i na rozzáření vánočního stromu a zbytku výzdoby na náměstí. Program skončil a děti se rozešly do svých domovů pro Mikulášskou nadílku.