Vyplývá to z nejčerstvějších informací vedoucího odboru Iva Perny. V Litoměřicích zajišťují správu průkazů pro zhruba 60 procent obyvatel okresu se 121 tisíci obyvateli.

Jakmile se o problému začalo mluvit, zájem řidičů se přece jen zvedl. „Už je posílený provoz na pět dnů v týdnu a žádosti o výměnu jasně převažují nad vším ostatním. V posledních dnech zájem zhoustl a stává se nám, že musíme objednávkový systém vypínat ještě před koncem úředního dne, abychom všechny zájemce obsloužili,“ řekl ve středu vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Ivo Perna.

„Stále to ale ještě není ten hlavní nápor, ten teprve přijde,“ říkaly zaměstnankyně odboru na přepážkách. Dá se očekávat, že se fronty v budově odboru budou tvořit i v posledním týdnu mezi vánočními svátky a koncem roku.

Ministerstvo dopravy ČR evidovalo k 19. listopadu 465 447 nevyměněných dokladů, což je asi 7,3 procenta registrovaných řidičů v Česku.

Výměny se týkají řidičských průkazů, vydaných v letech 1994 – 2000. Dopravní policie přitom dopředu avizovala, že se chystá od ledna jízdu s propadlým průkazem bez pardonu trestat pokutami od 1500 do 2500 korun.