Pachatel, který chladnokrevně vraždil v den státního svátku 28.září, zabil staříka v koupelně a poté za ním zabarikádoval dveře židlí.

„V úterý policie dopadla a dnes obvinila z trestného činu vraždy 31letého muže z Kolínska. Ten je podezřelý z toho, že připravil o život důchodce ze Žalhostic, který bydlel osamělý v drážním domku. Nyní je již obviněný muž ve vazební věznici,“ uvedla ve středu večer tisková mluvčí litoměřické policie Alena Romová.

Jak dále dodala, policie děkuje veřejnosti, která se zapojila do pátrání a na základě zveřejněného identifiku hledaného muže poskytla důležité a konkrétní informace o jeho osobě.

Jednalo se o bezdomovce, který starého muže často navštěvoval a který byl v okolí domku často viděn místními lidmi. K vraždě se podle policie po svém zadržení přiznal.

„Přiznání od něho sice máme, ale neznáme motiv. Proč zavraždil starého muže, nám zatím neřekl,“ uvedla pro Deník kriminalistka Helena Pšeničková z ústeckého krajského policejního ředitelství.

Vrahovi podle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody od 10 do 18 let.

Vražda v Žalhosticích
28.září byl zavražděn v drážním domku v Žalhosticích 79letý B.V. Zavražděného muže našel kolem 11. hodiny kamarád, který přišel k domku sbírat ořechy. Podle našich informací byl muž nalezen v koupelně s bodnou ranou v krku. Dveře koupelny za ním vrah zajistil židlí.