Koupaliště na Písečném ostrově v Litoměřicích mělo otevřeno ještě pár dní v minulém týdnu, podle tamního vedoucího ale nepřišel kvůli chladnému počasí vůbec nikdo, proto tady provoz ukončili v neděli 5. září.

I když letošní sezona začala slibně a gradovala horkým červencem, chladnější a především deštivý srpen srazil její úspěšnost do průměru. „Zatímco za červenec prošlo branami koupaliště téměř 25 tisíc návštěvníků, v srpnu to byly pouhé tři tisícovky,“ uvedl Ladislav Beneš, vedoucí litoměřického koupaliště.

Prodělali všude
Průměrně hodnotí uplynulé léto i ve Štětí, kde zavřeli brány poslední srpnový den.

„Sezona byla krátká, podobná té loňské,“ říká Jitka Vránová ze štětského městského úřadu, provozovatele koupaliště.

Lovosický areál koupaliště letos znovu otevřel o něco později než ostatní, také tady už je ale zavřeno, a i v Lovosicích sezonu hodnotí jako průměrnou.

„Je to podobné jako loni, my v Lovosicích navíc bojujeme s konkurencí píšťanského jezera,“ komentovala úspěšnost sezony Dana Berková, vedoucí lovosických sportovišť. Mluví také o tom, že i letos zdejší areál prodělá, ostatně podobně jsou na tom i koupaliště ve Štětí a Litoměřicích.

„Koupaliště ziskové být nemůže,“ říká vedoucí litoměřického letního koupaliště Ladislav Beneš. Dodává, že aby tomu tak mohlo být, musela by být v bazénech teplá voda, což by prodloužilo letní sezonu.

Solární panely?
V Litoměřicích si s takovou myšlenkou pohrávají. „Koncem léta má voda třeba 15 stupňů, máme představu o tom, že by v jednom bazénu a v brouzdališti v budoucnu mohla být teplá voda, ohřívaná solárními panely,“ prozradil vedoucí koupaliště Ladislav Beneš.