Poslední jednání zastupitelů, které proběhlo 5. srpna, totiž znovu nepřineslo výsledek v podobě schválené směny s finančním vyrovnáním ve výši šesti milionů korun s možností splátek.

Směna, ve které jde o pozemky pod koupalištěm, fotbalovým stadionem nebo areálem na Střeleckém ostrově, se řeší už dva roky, kdy TJ Slavoj přišel s návrhem směny za pozemky pod sportovišti a zařízeními Tělovýchovné jednoty. Nyní se podle vyjádření některých lidí stav jednání okolo pozemků města a Slavoje nachází na mrtvém bodě. Jedním z důvodů mohou být peníze, kterých město nyní nemá nazbyt. Objevily se ale také informace, podle kterých může převod někdo záměrně blokovat.

„My jsme se zástupci města několikrát jednali, myslím si, že jsme jim vyšli vstříc. Z jednání jsme měli dobrý pocit, čekal jsem, že se dohodneme, ale na poslední chvíli se něco stalo,“ říká manažer TJ Slavoj Litoměřice Eduard Šíf. Důvodů, proč a co se mohlo stát, může být podle Šífa víc. „Někdo koupaliště v majetku města nechce,“ myslí si manažer TJ Slavoj Litoměřice Eduard Šíf.

Náhlé změně se podivuje i Ladislav Beneš, vedoucí koupaliště. „Nejdřív je dohodnutý nějaký společný postup a na zastupitelstvu je potom všechno jinak, je to točení se v kruhu,“ podivuje se nad současným stavem věci Beneš.

Radní na jednání zastupitelstva ujistili, že prioritou města je udržení funkce koupaliště tak, jak tomu bylo doposud. „Město koupaliště určitě chce,“ potvrdil Deníku místostarosta města Jaroslav Tvrdík. Totéž zaznělo přímo na zasedání zastupitelstva také z úst dalšího místostarosty Václava Červína.

Zastupitelé však namísto schválení směny pozemků pověřili Radu města Litoměřice uzavřít s TJ Slavoj nájemní smlouvu k areálu koupaliště, a to za obdobných podmínek (cena, délka nájmu), za kterých má TJ Slavoj pronajaty pozemky od města. Současná nájemní smlouva vyprší koncem letošního roku.

Zajímavou informací, kterou se Deníku podařilo získat, je to, že o areál koupaliště na Písečném ostrově má zájem třetí strana, soukromý investor, který za něj údajně nabízí 40 milionů korun. „Tuto informaci nemám, v každém případě město má předkupní právo, takže manévrovací prostor pro třetí stranu není veliký. Podle mne je to taktika Slavoje, že někdo s takovou informací přijde,“ myslí si místostarosta Jaroslav Tvrdík.