Další informace o soutěži najdete v sekci Související články vpravo!

Šílené fitko
„Byli jsme na pár dní na Vysočině u prababičky. Kromě jejího božského jídla jsou tam ale taky božské kopce, které se dají zdolávat pěšky nebo na kole,“ říká Zdeňka. Ta s odhodláním vyrazila i do fitness centra ve Velkém Meziříčí. „Takové velké město a oni mají jednu posilovnu a ještě zavřenou. Jsou tam každý den až od pěti hodin. To se tedy nedá s „naším“ fitkem vůbec srovnat. Byla jsem naštvaná,“ vylíčila Zdeňka svou návštěvu fitness, u kterého marně lomcovala klikou už v osm hodin ráno. Spolehla se tedy raději na vlastní prostředky a vyhrabala z kůlny babiččinu rachotinu… No posuďte sami!

Klobouk dolů!
Za správný konec chytila letošní dovolenou Marie, která s manželem vyrazila na kole poznávat krásy jižních Čech. „Každý den jezdíme minimálně 30 km. Zatím nejvíc jsme ušlápli 57, objeli jsme rybník Rožmberk a když jsme se vrátili do Třeboně, tak jsem padla,“ říká Marie.
„U vody se nedá vůbec být, protože je tu plno komárů, z kola mám už otlačený zadek, ale jinak je tu moc krásně,“ líčí Marie.

Ale co to pivko?
Přes veškerou námahu ale Marie přiznala, že i hřeší. "S jídlem je to v pohodě, jím hodně zeleninové saláty, co bych ale nejradši zapřela, je to pivko. Ale musíme se přece nějak odměnit,“ přiznala Marie. Nezapomněla také prozradit, že v jihočeských lesích se to jen hemží hřiby. „Houby rostou hodně, dnes už nás sousedé lákali na obalené kloboučky,“ říká Marie.

Sandra se na dovolenou teprve chystá. Jako máma na mateřské má ale pořád volno a zároveň je zapřáhnutá od rána do večera. „Malý mě pořád prohání, pořád za ním lítám. Snažím se taky sportovat. Teď byl na týden zavřený račický kanál, takže jezdím na kole,“ říká Sandra.

Sladkému odolám!
Co se týče jídla, dává si prý Sandra dobrý pozor na to, co jí, a tak příliš nehřeší. Krotím se, krotím se! Když mě přepadne odpoledne chuť na sladké, dám si zeleninu. Snažím se dodržet doporučení trenérky: Sacharidy jen do dvou hodin,“ říká Sandra.


Projížďky na kole vyzkoušely všechny – každá po svém

Marie: „Jezdíme denně na kole nejméně 30 km. Už mě z toho bolí zadek. Je tu ale moc pěkně, jižní Čechy jsou opravdu krásné.“

Sandra: „Zatím mě nejvíc prohání syn. Brusle jsem na týden zula a vyrazila na kolo. Jezdím se denně projet, třeba do okolních vesnic.“

Zdeňka: „Jezdím na rotopedu, na kole mě to samotnou nebaví. Na dovolené jsem to zkusila jednou, ale pak jsem raději běhala.“