Tajemník povodňové komise upozornil na nebezpečí zaplavení tamní veslaře, jachtaře, kanoisty a rybáře. Z důvodu záplav byl také odstraněn přístavní můstek lodní dopravy.

„Veslařský oddíl si na základě naší výzvy převezl své vybavení do areálu sběrného dvora ve Štětí. Rovněž jsme upozornili na nebezpečí rybáře. Labe dnes v dopoledních hodinách kulminuje, neočekáváme tedy větší problémy,“ uvedl v pondělí František Zwettler z povodňové komise Města Štětí.

Voda se z koryta vylila v místních částech Hněvice a Počeplice. V postižené oblasti však nejsou žádné rodinné domy, a tak by škody na majetku neměly vzniknout.

„Při povodních míváme problém s trafostanicí v Hněvicích. Při druhém povodňovém stupni hrozí její vypnutí. Protože by měla hladina Labe pomalu klesat, k rozhodnutí o vypnutí trafostanice nejspíše nedojde,“ řekl kolem 13. hodiny místostarosta města Štětí Petr Domorázek.

Podle informací z Povodí Labe zde není situace tak vážná jako v Ústí. Podle vodočtu na Mělníku tady Labe nepřesáhlo první povodňový stupeň a kulminovalo kolem páté hodiny ranní, kdy dosáhla hladina maximální výšky 478 cm.