Stalo se tak i přesto, že jej městští strážníci společně se státními policisty zhruba před měsícem odvezli do beřkovické léčebny. Důvodem byla právě jeho aktivita v místech, kde se pohybují děti.

„V Radničním zpravodaji jsem 5.8. četla, že je tento cizinec v léčebně. Bylo tedy velmi překvapující, když 6.8. tento cizinec obtěžoval děti, a to přímo na náměstí před radnicí. K ochraně dětí a zejména holčičky, která byla bez dozoru rodičů, musel zasáhnout řidič výletního vláčku. Incident sledovalo mnoho svědků sedících ve výletním vláčku a na terasách restaurací,“ napsala Deníku rozhořčená matka, obyvatelka Litoměřic.

Jak dále uvedla, tímto aktivita zmíněného cizince v posledních dnech neskončila.

„Další pokus o obtěžování se odehrál 8.8. u přechodu k autobusovému a vlakovému nádraží, kde se cizinec pokusil obtěžovat mé syny. Byli jsme sami na téměř prázdné ulici,“ dodává matka.

Cizinec před měsícem skutečně skončil v léčebně, ale podle velitele litoměřických městských strážníků Ivana Králika byl již propuštěn.

„V této chvíli s tímto člověkem nemůžeme nic dělat. Pro děti není nebezpečný, proto jej nemůžeme zadržet. Konzultovali jsme to i s cizineckou policií. Do rozhodnutí odvolacího orgánu, který rozhoduje o jeho vykázání z ČR, s ním nelze nic dělat,“ vysvětlil Ivan Králik.

Jak dále ujistil, i přesto je cizinec pod dohledem strážníků. „Průběžně jej monitorujeme,“ dodává. Jde o 43letého cizince, který má zákaz pobytu na území České republiky.

Jelikož si muž podal odvolání proti rozhodnutí o vyhoštění, může zde pobývat až do rozhodnutí soudu.