Poslední tři činžovní domy v ulici se postupně mění k nepoznání. Během následujících měsíců by se sem mohli stěhovat první obyvatelé.

První dům je z větší části opravený
„První dům je ze 70 % hotový. Je tu opravena střecha, dělají se podlahy a zateplení pláště budovy. Vnitřní vybavení pořídíme v následujících měsících. Bude zde standardní vybavení a pro zájemce, kteří mají nějaký speciální požadavek, se bude dělat podle jejich přání na míru,“ říká František Vaněček, jednatel společnosti Bialbi bytové domy, která v loňském roce odkoupila zmíněné činžáky i s nájemníky od města.

Při koupi domů se společnost zavázala, že každý rok bude rekonstruovaný alespoň jeden z nich, zatím vše nasvědčuje tomu, že svůj závazek splní mnohem dříve.

První byty chtějí připravit do října
„Dům na konci ulice bude určitě do dvou měsíců hotový, pracujeme už ale i na třetím domě, který by mohl být hotový zhruba do prosince. V závěru roku nebo v příštím roce začneme s rekonstrukcí prostředního domu,“ informoval Vaněček s tím, že společnost dělá maximum pro rychlou opravu budov.

Několik bytů je nyní už zamluveno
Některé z jedenapadesáti připravovaných bytů jsou již nyní zamluvené nebo prodané, největší zájem je podle Vaněčka o třetí dům, který je nejblíže směrem do města.

„Asi šest bytů je rezervovaných, na tři jsou již složené zálohy. Další byty jsou prozatím volné,“ informoval Vaněček.

Tři až čtyři byty mají podle dohody zůstat k dispozici Městu Roudnice, které společnosti domy prodalo. Pomohlo také s vyhledáváním náhradního bydlení pro nájemníky. Většina z nich bydlí i nadále v Roudnici.

„Nájemníci se přestěhovali jak v rámci Roudnice n.L., tak někteří i jinam. Odhaduji, že zhruba 70% jich zůstalo v Roudnici, 30% se přestěhovalo mimo město,“ odhadl již dříve místostarosta Roudnice Luboš Matek.