Vznikla ve stejném objektu z nevyužívaného chátrajícího skladu.

Chcebuzští se v ní mohou scházet při různých akcích. Vyzkoušeli si to poprvé při středečním setkání s představiteli Štětí, při kterém starostka Zdeňka Rulíšková dílo za 1,3 milionu korun předala.

„S nápadem jsme sice přišli my, ale bez pochopení a podpory města bychom to jen těžko zvládli. Máme tady dobré zázemí, dříve jsme se neměli ani kde sejít. Počítáme, že klubovna poslouží i dětem, už víme, že by tu měl pod vedením jedné z maminek fungovat kroužek,“ naznačil možné využití nových prostor předseda Občanského sdružení Chcebuz Jiří Srba.

Stavební úpravy proměnily objekt z 80. let s rovnou střechou k nepoznání. Byla vybudována nová střecha, je tu nová fasáda a upravené interiéry.
Ve vsi kdysi měli mluvčího obce, fungoval však spíš jen formálně, jeho hlas neměl téměř žádnou váhu a taky ze strany zastupitelů nebyla taková vůle jak dnes. Proto tady lidé také založili občanské sdružení.

„Máme větší vyjednávací sílu, město nás začalo respektovat a teď si nás hýčká, spolupráce je perfektní,“ hodnotí změny s úsměvem místopředseda sdružení Ladislav Valenta.

„Ve chcebuzském sdružení máme opravdu výborného partnera. Oni mnohem lépe vědí, co je tady potřeba a pro nás je jednodušší určit si s nimi priority, než to dělat někde od stolu ze Štětí,“ cení si aktivit sdružení místostarosta Petr Domorázek.

Miroslav Zimmer