Finišují zde stavební úpravy interiéru, zejména návštěvnických šaten, sprch a parních kabin. Oprava se týká i strojovny bazénu. Potíže při rekonstrukci však posunou termín otevření krytého bazénu na 6. srpen.

„Technické problémy při přestavbě šaten nám bohužel nedovolují dodržet původně plánovaný termín zahájení, za což se všem návštěvníkům omlouváme,“ říká Ladislav Beneš, vedoucí krytého plaveckého bazénu a letního koupaliště v Litoměřicích.

Beneš doufá, že veřejnost ocení změny, které se během odstávky zařízení podařilo realizovat.

Zásadní je rekonstrukce strojovny bazénu, ta umožní posunout kvalitu bazénové vody, čímž se zlepší komfort koupání.

„Kompletní rekonstrukcí prošly též šatny bazénu, včetně výměny skříněk a lepší jsou i možnosti odkládání věcí ve sprchách,“ vyjmenoval řadu novinek Ladislav Beneš.

Co bazén nabídne:
- zrekonstruované šatny, které budou vybaveny novými skříňkami
– upravené sprchy
– větší komfort v parních kabinách
– rekonstruovanou strojovnu, díky které bude zajištěna lepší kvalita vody
– spojení venkovní relaxace na terase a koupání uvnitř
– skluzavku v dětském bazénu

Návštěvníci si mohou dopřát i relaxaci v parních kabinách, do kterých je přivedena voda na opláchnutí sedáku. U malého bazénu je nově instalována dětská skluzavka. Po dobu letního počasí bude všem návštěvníkům umožněn přístup na terasu bazénu s lavičkami.

„V této době se tu bude platit dvouhodinové vstupné na celý den bez omezení,“ vysvětlil systém placení vstupného na venkovní terasu Ladislav Beneš, vedoucí bazénu. Od poloviny srpna přibude venku i nápojový automat.

Provozní doba bazénu během srpna bude od 10 do 20 hodin. Od úterý do pátku bude malý bazén do 13 hodin vyhrazen pro plavání matek s kojenci. „Ceny zůstávají stejné jako v uplynulé sezoně, na všechny se tu od 6. srpna těšíme,“ zve občany Beneš.