Letošní 20. ročník totiž nabídne řadu zajímavostí i ženám a mládeži. Hlavním lákadlem však budou i tentokrát osobní automobily, a to všech v Česku nejprodávanějších značek. Jejich vystavovatelé představí nejnovější modely, které se s jarem začaly prodávat, nebo v nejbližší době budou dodány do autosalonů.

Největší expozici letos má přihlášenu firma Gerhard Horejsek, spol. s. r. o., v pavilonu H s modely VW, Škoda a Suzuki, když čtvrtý segment – vozy KIA Motors – předvádí v pavilonu S. Velkou expozici, a to v pavilonu M, má rovněž společnost A. Charouz, která představí vozy Ford, Volvo a Nissan.

V pavilonu A budou představeny nejlákavější modely Škoda Auto, Renault, Dacia a Honda, část plochy vyplní i několik exponátů historických vozidel členů VCC Velemín. V pavilonu B doplní vozy Seat motocykly, čtyřkolky a sněžné skútry, v pavilonu G automobily Fiat. Objekty C a D budou tentokrát patřit modelářům. Pavilon T bude místem prodejců servisní techniky a prezentace Policie ČR a BESIP.

„Krajské ředitelství Policie ČR v Ústí n. L. předvede moderní techniku, kromě jiného rychlé stroje jako je VW Passat, Yamaha 600 a 1300 a Honda 1300. V pátek dopoledne bude pro zájemce připravena poblíž pavilonu T prezentace nového mobilního kontaktního a koordinačního centra Policie ČR. V sousedství pak lze vyzkoušet na trenažéru simulovaný náraz při rychlosti 30 km za hodinu. Mimo to si návštěvníci budou moci v pavilonu T vyzkoušet automobilový či motocyklový trenažér,“ uvedl manažer výstavy Jiří Chládek.

V exteriérech zabere největší plochu Autocentrum Háša s vozy Hyundai, Mitsubishi a Ford, konkurovat jim budou značky Toyota, Citroën a Peugeot.

Přehlídku ve venkovních prostorách i tentokrát obohatí nákladní automobily, návěsy a stavební stroje, ale také vozidla pro volný čas a motoristický sport.