Pořádající společnost Výstavy obohatila 20. ročník o větší podíl zábavné stránky, což ale nic neubírá na velmi slušném zastoupení klasiky – přehlídky nejnovějších modelů automobilů a motocyklů. Jako jednomu z mála českých výstavišť se podařilo udržet kvalitu a kvantitu motoristických výstav i v době hospodářské krize.

Nový VW Touareg
Počet vystavovatelů a obsazení expozic je na úrovni loňského roku, kdy své zastoupení představilo 34 vystavovatelů na celkové ploše přes 4000 metrů čtverečních. Největší expozici v interiéru má společnost Gerhard Horejsek a spol., s. r. o., která obsazuje sama celý pavilon H. Tempo ani letos neporuší tradici a představí v předpremiéře nový model dlouho očekávaného VW Touareg.

„Oficiální odhalení nového VW Touareg pro veřejnost proběhne v sobotu ve 13 hodin. Prezentace tohoto vozu se uskutečnila zatím pouze pro novináře, další se připravují pouze přímo u prodejců. Z dalších značek naše firma představí 12 modelů VW, 6 modelů Škoda a stejný počet Suzuki. Po dohodě s Realcentrem budeme ještě vystavovat v pavilonu S vozy KIA Motors, které naše společnost prodává od letošního března. S většinou vystavených modelů bude možné se svézt. Předpokládáme, že zájem bude především o vyzkoušení nových motorů TSI v Roomsteru a Fabii,“ prozradil Pavel Křivan, ředitel prodeje aut společnosti Gerhard Horejsek.

Závody modelů
Avizovaní modeláři budou mít své show především na truckové závodní dráze v exteriéru B, když vrcholem se stanou o víkendu závody Savage Cup, což je klání rádiem řízených modelů Monster Truck. Zázemí spojené s poradenstvím a prodejem je pro modeláře připraveno v pavilonu D a předvádění v pavilonu C.

Dorazí veteráni
Výstava bude opět místem Mezinárodního srazu historických vozidel, který organizuje v sobotu 15. května VCC Velemín, a srazu motorkářů, pořádaného v neděli Autoškolou Varchol. U první akce se předpokládá účast zhruba 90 motocyklů a automobilů z ČR a Německa. Mezi nejstaršími bude legendární motocykl Böhmerland 600 z roku 1927 Karla Horkého z VCC Velemín, u automobilů Laurin a Klement 110 z roku 1927 Vladimíra Veselého z VCC Kralupy nad Vltavou.