„Mítink má proběhnout v neděli 23. května v parku pod sochou Rudoarmějce u Václavského náměstí,“ potvrdil tajemník MěÚ Lovosice Martin Burian.

Dorazí i Vandas
Akce má proběhnout mezi druhou a šestou odpoledne, příjezd sympatizantů strany už očekává tamní policie. Má dorazit i šéf strany Pavel Vandas, k ruce bude mít i vlastní pořadatelskou službu. Jak prozradil tiskový mluvčí Dělnické strany sociální spravedlnosti Martin Zbela, za stranu už byla na radnici zaslána žádost o povolení mítinku.

Akce je hlášena
„Na vyjádření radnice čekáme,“ informoval Deník mluvčí strany. Dělnická strana, které nedávno Nejvyšší soud zakázal činnost z důvodu propagace rasismu, je známá řadou incidentů na svých mítincích. Tento víkend je naplánováno setkání příznivců DSSS a odpůrců strany například do Mostu, Teplic či Litvínova.
Jeho místní část Janov se stala asi nejznámějším místem střetů mezi přívrženci ještě tehdejší Dělnické strany a tamními Romy.

Podle informací Deníku policie vyhodnocuje informace, týkající se celé akce. Podobný mítink se měl podle webu strany pořádat i v Litoměřicích, tam je však jeho konání nejisté.

Podle litoměřické policejní mluvčí Pavly Kofrové ještě v úterý odpoledne oficiálně neexistovala informace, která by pořádání mítinku v Litoměřicích potvrdila.
Strana, která ve svému programu prohlašuje, že mezi její požadavky patří například vystoupení z Evropské unie a NATO, se prezentuje také daleko radikálnějšími názory, třeba vypovězením ilegálních přistěhovalců ze země, nebo určováním národnosti obyvatel.

Miroslav David