Obrovský úspěch litoměřického týmu, který vyvolal ve městě hlad po velkém hokeji, je zároveň velkým závazkem pro management klubu a pro vedení města. Funkcionáře Stadionu Litoměřice čekají jednání, která napoví, zda si na první ligu troufnou, nebo budou opět hrát o soutěž níž.

„Příští týden chceme mít jasno, je potřeba rozhodnout co nejdříve, aby také hráči věděli, na čem jsou a mohli se začít připravovat,“ nastínil situaci kolem postupu – nepostupu Daniel Sadil, místopředseda litoměřického oddílu.

Hlavním problémem jsou samozřejmě finance, nezbytné k provozu klubu na profesionální úrovni 1. ligy. Zatímco v uplynulé sezoně stačily k naplnění rozpočtu klubu ve druhé lize zhruba tři miliony korun, v té příští by to bylo zhruba pětkrát tolik. Proto klub čekají složitá jednání se zástupci města.

„Ve čtvrtek jsme byli na jednání rady a taky na schůzce s generálním manažerem ústeckého klubu, zatím nic rozhodnuté není,“ informoval Daniel Sadil, místopředseda litoměřického klubu.

Manažer Ústeckých lvů je další důležitou postavou v jednání o tom, na jaké úrovni by Stadion Litoměřice v 1. lize hrál. Řada ústeckých hráčů se totiž letos objevila v kádru Stadionu a Sadil se netají tím, že by jejich služeb rád využil i nadále.

Postupovou eufórii si připomeňte ve fotogalerii ZDE!

Kdyby bylo čistě na klubu, první ligu by v Litoměřicích hráli hned, po sportovní stránce si na novou soutěž věří. Na druhou stranu si management uvědomuje finanční náročnost soutěže. Jak na klubovém webu uvedl trenér mužstva Daniel Tvrzník, na dluh by klub fungovat nechtěl. „Nejsme sebevrazi, pokud peníze neseženeme, první ligu hrát nebudeme.“

Pokud by se však rozpočet nepodařilo navýšit, v záloze existuje varianta, kterou si v Litoměřicích fanoušci hokeje nechtějí připustit. Je jí prodej prvoligové licence jinému klubu, který bude mít zájem a peníze na to, aby mohl druhou nejvyšší hokejovou soutěž v zemi hrát.

“To je ta poslední možnost, snažíme se pomoci, ale je to složité. Budeme ještě jednat,“ dává fanouškům naději litoměřický starosta Ladislav Chlupáč.

„Varianta prodeje tady je, ale zda s někým jednáme nebo ne, to bych si teď ještě nechal pro sebe,“ doplnil za klub Daniel Sadil.