Osmnáctý ročník akce Můj dům, můj hrad a Bydlení přináší velmi široký pohled do obou oblastí. Návštěvník se seznamuje s nabídkou klasických i moderních trendů stavění, využití nových technologií a materiálů. V expozicích mají firmy kvalifikované odborníky, kteří zájemcům poradí a jsou schopni udělat poměrně přesné kalkulace, za kolik korun lze provést určité práce při využití nabízeného materiálu.

Topné systémy, stavební materiály
Pestrost nabídky dokumentuje pavilon A, kde je zastoupení topných systémů, ale také stavebních materiálů a technického vybavení interiéru.

Pavilon B patří stavebním materiálům, přízemí pavilonu D sklářům, patro severočeským malířům, pavilon H výplním oken a dveří, vratům, obkladům a kuchyním, pavilon G matracím, postelím, replikám starého nábytku a luxusnímu nábytku. Větší část sortimentu patřícího do výstavy Bydlení je pak rozdělena do ostatních pavilonů a do stánků v exteriérech.

Na výstavě poradí, jak ušetřit
Z dosavadních ročníků je ten letošní výrazně zaměřen na představení technologií a materiálů, kterými uživatel dokáže uspořit hlavně na energii velké částky.

I když převážná část vystavovatelů a prodejců pochází z našeho regionu, někteří vážili cestu do Litoměřic až z Moravy.

K domu patří i zahrada, proto i tyto výstavy představují zboží potřebné k vyplnění volného času na kousku půdy, kterou rodina obhospodařuje. V pavilonu G bude i tentokrát otevřen stánek časopisu Zahrádkář, ve kterém bude fungovat poradna.

Několik specializovaných zahrádkářských organizací zde instaluje výstavu jarních květů.

Původně se mělo „květinové mámení“ zaměřit na šeříky, ale ty mají vzhledem k dlouhé zimě vegetační zpoždění.

Výstavy, které potrvají až do 2. května, mají návštěvníkům co nabídnout a mohou se stát zejména pro rodiny místem příjemně stráveného volného času.

Otevírací doba výstaviště je každý den od 10 do 18 hodin, v neděli do 17 hodin.