Jaký je rozdíl pracovat v klasickém zdravotnickém zařízení a mít vlastní praxi?
Nevím, jestli bych do toho šla, kdyby mě nenaštval bodový systém pojišťoven, který podstatně znevýhodnil péči o pacienty. Měla jsem na starosti děti a péče o ně vyžaduje čas. Nějaké urychlování a kódy jim nepomohou. Všechno chce svůj čas. Když z hodiny musíte udělat půlhodinu, je to věc, která se špatně vstřebává.

Je hodně psychosomatických potíží a nemocí, které se začaly projevovat u lidí už v devadesátých letech, kterým je třeba se věnovat celkově. Já měla potíže se zády a medicína mi na to dala pilulku. Jenže pomohla mi až čínská reflexní terapie, o kterou jsem se začala pak více zajímat. Rozdíl mezi tzv. západní a východní medicínou je právě v tom, že ta východní bere člověka jako celek. Vše souvisí se vším a potíže mají vždy svou příčinu. Proto sem si řekla, že tohle je potřeba lidem dát.

Co všechno u vás ti, kteří hledají pomoc, najdou?
Je toho hodně. Od klasické masáže přes holistickou, thajskou, Breussovu, tibetskou medovou, masáž pěti elementů a čokoládovou, po baňkování, thermo zábaly, lifting obličeje, laserovou gelovou masku a třeba myostimulátor. Například tibetská medová masáž je hodně podceňovaná a přitom je úžasně detoxikační a zvyšuje obranyschopnost těla. V Rusku je velmi populární a hojně používaná.

Vaší specialitou je mimo jiné masáž mušlemi. Její účinky si dost dobře nedovedu představit…
Je to fantastická celotělová masáž s blahodárnými účinky koření, jako jsou třeba zázvor, koriandr, šafrán a vanilka. Dotyk mušlí na těle je totiž nezapomenutelným zážitkem, který je spojen se šumem moře a navozuje krásný pocit blaha a uvolnění. Nezní to romanticky? (smích)

Nevím, co si mám pod slovem euterémie, která také spadá do vašeho rejstříku, představit?
Je to speciální metoda, kdy se používá termozábalu ke zvýšení bazální teploty těla nad 38 stupňů Celsia, při níž dochází ke zrychlení metabolismu. Při tomto přirozeném biologickém procesu se zintenzivní spalování tuků.

Takže když k vám přijdu, pomůžete mi od fyzických potíží, zkrášlíte mě a ještě nabijete pozitivní energií?
Ano. Najdete u mě komplexní ošetření od duše až po tělo. Všechno je to v tom, že v současné době příliš nevnímáme své tělo, ale měli bychom naslouchat co nám říká. Tělo si vždycky řekne, když něco potřebuje. Není to o tom, že když nás píchne v zádech, vezmeme si prášek…

„Dotyk mušlí na těle je určitě nezapomenutelným zážitkem, který je spojen se šumem moře a navozuje krásný pocit blaha a uvolnění. Je to fantastická celotělová masáž…“
Majda Kaňková

Co pomáhá vám, když jste unavená?
Já se přiznám, že mi strašně moc pomáhají meditace a masáž plosek nohou. Přes ně se nejlépe uvolním. Nebo pak dlouhá masáž celého těla.

Stalo se vám někdy, že jste si s klientem nevěděla rady? S jeho potížemi?
Pokud taková situace nastala, že jsem poznala, že potíže jsou už závažného charakteru, poslala jsem takového klienta k některému z lékařů, se kterými spolupracuji. Většinou na rehabilitaci nebo ortopedii. Na těchto odděleních lékaři ví, že když jim tam pošlu nějakého člověka, opravdu mu něco je.

Ti, kteří pracují u počítače, mají často bolesti krční páteře… Co byste jim poradila, aby se jich zbavili?
Takových lidí sem chodí hodně. Jsou to podnikatelé nebo workoholici, u kterých je tato potíž častá. Naštěstí už začínají chodit pravidelně na masáže, protože pochopili, že je lepší se problému věnovat trvale, než jej ignorovat a pak skončit v nemocnici.

Máte nějaké životní motto?
Být spokojená. Od toho se všechno odvíjí. Člověk by měl být spokojen sám se sebou, se svým životem, s tím co má. Zdá se to být jednoduché, ale kolik lidí je dnes spokojených?

Myslíte si, že by lidem v současné přetechnizované době pomohl návrat k přírodě? K přírodním způsobům léčby?
Říká se, že všichni máme v sobě šestý smysl, akorát někdo ho má, díky době a způsobu života, potlačený. I když už si mnozí uvědomují, že návrat k přírodě je návrat k naší přirozenosti. Proto také přibývá vegetariánů, jogínů, těch, kteří vyhledávají alternativní způsoby léčby apod.

Aby byl člověk v harmonii, musí být i v psychické pohodě. Stres je dnes na denním pořádku, jak se s ním vypořádat?
To souvisí s tím, co už jsem říkala. Měli bychom se naučit mít rádi sami sebe. Upřímný úsměv, ne falešná grimasa, má úžasnou moc. Vyhnuli bychom se nemocem, stresu a podstatně lépe by se nám dařilo v životě, v práci…

Máte nějaký koutek přírody, který na vás působí jako balzám, kam se ráda vracíte?
Já mám ráda skály, takže pískovcová Tisá a také je mi dobře na Sněžníku.

Nejlepší čokoláda je masová

Vaše nejkomplikovanější masáž?
Mého manžela. Rodinní příslušníci jsou totiž nejnáročnější a nejméně spokojení zákazníci. (smích)

A nejexotičtější?
Určitě masáž zahřátými mušlemi. Ta je prostě úžasná.

Jak dlouho vydržíte bez přestávky masírovat?
Teď maximálně dělám šest masáží denně s pauzami. Musíte mít v rukách sílu, jinak masáž nemá smysl.

Mají klienti z některých méně známých metod strach?
Ano. Většinou po špatných zkušenostech s jinými maséry. Ale jde o to, pořádně jim vysvětlit, co masáž obnáší. Znamená to získat si důvěru.

Jakou čokoládu máte ráda?
Masovou. (smích)

Čím si zlepšujete náladu?
Kamarádkami.

Zvládla byste erotickou masáž?
Ne. A odmítám takové masáže. Masážní salon není erotický, to by mělo být klientům jasné. I když už jsem vyhodila polosvlečeného klienta ze dveří… Na ulici… (smích)