Pořadatelé připravili pro návštěvníky, které tyto dva obory zajímají, celý komplex materiálů, služeb a poradenství. Výstavy začínají ve čtvrtek 29. dubna a končí 2. května a jsou opět situovány do téměř všech pavilonů a exteriérových ploch.

Výstaviště se i díky těmto výstavám stává centrem úsporného bydlení a ekologie. Postupně by se tu měla utvářet stálá expozice zahrnující technologie využívající obnovitelné zdroje energie a materiály používané k zajištění úspor energií.

„Úspora energie nebyla nikdy tak aktuální jako právě nyní, kdy nás hospodářská situace nutí šetřit na každém kroku. Proto jsem přesvědčena, že naše výstava může dát návštěvníkům cenné náměty, kde a jak se dá uspořit nemalé prostředky nyní a v budoucnu. Více jak 200 firem se bude snažit přesvědčit návštěvníky o tom, že úspory jsou reálné, a to zejména ve starších objektech, kde využívané technologie jsou již přežité a jejich provoz ukrajuje velké částky z rodinného rozpočtu,“ zdůraznila ředitelka výstaviště Jitka Matoušková.

Vystavovatelé a prodejci představí mimo jiné fotovoltaické články, solární panely na ohřev vody, tepelná čerpadla, přenosné solární baterie, nové systémy vytápění, nízkoenergetické domy, klimatizace, různé izolační materiály. Ve čtvrtek a v pátek se v pavilonu M a v přilehlém exteriéru uskuteční tradiční soutěže žáků oborů instalatér, zedník a truhlář.

Výstava je otevřena každý den od 10 do 18 hodin, 2. 5. do 17 hodin.