Více než 1 km dlouhá trasa podél hlavního silničního tahu na Mšené–lázně a Slaný bude pro obyvatele této ulice, a také přilehlých obcí Roudníčku a Kostelce nad Ohří, konečně bezpečná.

Nový chodník je pro občany důležitý
„Chodník je pro nás velkým přínosem. Máme jedenáctiletou dceru, která chodí do školy. Dříve musela po silnici a denně jsme se o ni báli,“ pochvaluje nový chodník obyvatelka Slánské ulice Gabriela Medonosová.

„Na chodník čekáme už asi sto let. Údajně se tu měl dělat už za první republiky. Je tu velký provoz a je to tady čím dál tím nebezpečnější. Chodí tu hodně lidí,“ říká další z místních občanů Martin Lihm.

Na vybudování chodníku, který vede až k čerpací stanici na konci města, získala Budyně dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 85 %. Město díky ní do chodníku investovalo z celkové částky 5,5 milionů korun pouze 15 procent.

„Do rekonstrukce této části města jsme již investovali zhruba 25 milionů korun. Rozkopané to tu bylo sice poměrně dlouho, ale podařilo se nám sladit všechny potřebné investice tak, že je nyní vše hotové. Je tu položená kanalizace a rozvody nízkého napětí, na vlastní náklady jsme také vybudovali nové veřejné osvětlení a místní rozhlas,“ přiblížil starosta Budyně nad Ohří Petr Medáček.

Celý chodník byl vydlážděn do konce roku 2009, nyní zde probíhají pouze dokončovací práce.

Ulicí projede až sedm tisíc aut denně
„Chodník je velmi využívaný, projde tu denně kolem 300 až 350 lidí. Nyní nejsou v těsném kontaktu s provozem na silnici. Denně tu projede čtyři až sedm tisíc vozidel. Na vjezdu do města byl také osazen světelný měřič rychlosti, rovněž financovaný z dotací SFDI,“ upřesnil starosta města Petr Medáček.

Jak prozradil, na radnici nyní plánují navazující projekt, díky kterému by měla být bezpečnější další část města. Přibudou opět nové chodníky, přechody a další dopravní prvky.