Stavební práce na budově zimního stadionu začaly v lednu loňského roku. Ostří bruslí zde opět začne brázdit led již v květnu letošního roku, po více než roce a půl. Nejprve bude stadion otevřen veřejnosti, která si ho bude moci prohlédnout a vyzkoušet jeho atmosféru při veřejném bruslení. Pak začne sloužit sportovcům.

Litoměřický starosta Ladislav Chlupáč upřesnil, že jde o jakousi multifunkční halu. V budově se kromě ledové plochy nacházejí také dvě tělocvičny, velká a menší a velmi kvalitní zázemí pro rehabilitaci a relaxaci.

Vnitřek stadionu září barvami a zvláště povedený je podle starosty relaxační prostor s vířivkou a saunami. Vše bude zatím sloužit pouze sportovcům. Ti budou mít možnost využít také ubytování. Kapacita činí 42 lůžek.

„Myslím, že to bude jeden z nejhezčích zimních stadionů u nás,“ říká starosta s tím, že stadion splňuje kritéria pro pořádání hokejových zápasů první ligy. Snahou tak bude přilákat na litoměřický led atraktivní utkání.

Vedoucí odboru územního rozvoje litoměřické radnice Venuše Brunclíková upřesnila, že do 30. června musí být vše dokončeno a vypořádáno. Pochválila stavebníky, kteří podle ní i starosty Chlupáče odvedli dobrou práci. Město si cení především toho, že na firmu nebyly žádné stížnosti, přestože je stavba v hustě obydlené části města.

Přestavba a navíc takového rozsahu si vyžádala mnoho omezení. Jiří Ryvola, poradce předsedy představenstva firmy Chládek a Tintěra popsal, co vše musela firma řešit a předvídat, aby nedošlo ke komplikacím.

„Mnoho problémů se nestalo, protože jsme je předvídali. Omluvili jsme se i místním občanům. Řadu věcí jsme řešili dopředu. Lidé se mohli přijít zeptat, říct si své,“ přiblížil Ryvola opatření, která zabránila nespokojenosti občanů s blízkostí stavby.

Velkým plusem byla domluva firmy s mrazírnami ohledně umožnění dopravy. Podle Ryvoly by totiž nebylo možné těžkou technikou brázdit jedinou přístupovou komunikaci v Zahradnické ulici.

„Pro nás je největším vyznamenáním fakt, že se vlastně nic nestalo, že nebyly stížnosti. To je nejlepší vizitka,“ pochvaluje si Ryvola.

Starosta vyzdvihl další výhodu stavby. „Díky rekonstrukci došlo také ke zklidnění této oblasti. Zkvalitnilo se zázemí a může se díky tomu prodloužit sezona,“ zmínil starosta Chlupáč.

Starosta s vedoucí odboru územního rozvoje se shodují, že by tak finančně náročnou akci nebylo možné uskutečnit bez dotací z Regionálního operačního programu Severozápad.

Náklady na stavbu se vyšplhaly na zhruba 290 milionů korun. 208 milionů získalo město z dotace.