Takový byl jeden z požadavků občanů města Štětí. Nyní se konečně vyplnil. Štětí otevřelo v Domě dětí a mládeže nové mateřské centrum – „Žabku“.

Z vlhké posilovny je barevná herna
Přízemní prostory v DDM Sluníčko se změnily z nevyhovující posilovny na hernu plnou hraček. Přeměna trvala několik měsíců a radnici stála 1,38 milionu korun.

„Zařízení mateřského centra vyšlo ze strategického plánu rozvoje města. Peníze na ně byly vyčleněny z loňského rozpočtu,“ říká starostka města Zdeňka Rulíšková. Jak dále prozradila, vedení města na podporu centra kývlo prakticky okamžitě, problém byl spíše s nalezením vhodných prostor. Využití přízemí DDM bylo nejvhodnější.

Nové MC uvítala také ředitelka DDM Drahomíra Pištorová. „Maminky se dříve scházely v 1. poschodí, kolem poledne ale musely odejít, protože začínaly kroužky. Nyní mají k dispozici dvě kompletně vybavené místnosti,“ pochvaluje centrum.

Vybavení prostor si ženy z DDM navrhovaly samy. K dispozici tu mají hernu a kuchyňku se stolky, které lze využít pro tvořivou činnost. Vše od firmy specializované na výrobu nábytku pro děti. U MC je také velká zahrada se samostatným vchodem, na které budou děti v bezpečí.

Malým děvčátkům, která včera jako první vyzkoušela hračky v nové herně, se Žabka velmi zalíbila.

Žabičky zdobí celé mateřské centrum
„Jako první jsme si pořídily metr se žábou, pak jsme při nakupování nového zařízení vybraly hodně věcí zelených, s žabičkami,“ prozradila původ názvu jedna z maminek Radka Špačková. Ta se nyní ujímá otěží a nové MC povede. „Nejdříve uděláme informační týden, aby se maminky s novým mateřským centrem seznámily, a teprve poté začneme s dalšími aktivitami,“ upřesnila.