Majitel obrazovky je stále neznámý
Svítící reklamní plocha se objevila před dominantou Litoměřic, kostelem Zvěstování panny Marie, ve čtvrtek 21.srpna 2009. Kdo ji sem nainstaloval, se město dosud nedozvědělo.

„Stav je stále setrvalý, nebyli jsme schopni sem zástupce firmy Wau Media vůbec dostat. Jednatelka firmy Renata Gurellová ani její právní zástupce Martin Šenkýř se nedostavili a neustále se z jednání omlouvali. Buď byla nemocná paní Gurellová nebo naopak,“ říká vedoucí litoměřického stavebního úřadu Jan Nejtek.

Právník má plnou moc, ale nejedná
Podle vyjádření Jana Nejtka se stavebnímu úřadu nepodařilo ani přimět Martina Šenkýře k tomu, aby dodal doklady o tom, kdo je vlastníkem obrazovky. „Zákon říká, že můžeme nařídit odstranění vlastníkům. Bohužel dodnes nevíme, komu obrazovka patří,“ vysvětluje dále.

Stavebnímu úřadu chodí neschopenky
Právní zástupce Wau Media Martin Šenkýř má plnou moc k jednání za firmu. Přesto údajně nemůže na stavební úřad přijít bez Renaty Gurellové. „Pan Šenkýř nám sdělil, že mu paní Gurellová zakázala jednat bez ní,“ říká Nejtek.

Místo účastníků jednání na stavební úřad přicházejí pouze neschopenky. Reklamní agentura již dostala od stavebního úřadu pokutu za užívání zařízení. Její výši však nemůže úřad zveřejnit.

„Jedna pokuta pro firmu Wau Media je vydaná a teď se bude vymáhat. Budeme uvažovat také o pořádkové pokutě pro pana doktora Šenkýře za to, že se nedostavuje na předvolání ke správnímu orgánu,“ uvedl Nejtek.

Gurellová: stavební úřad majitele zná
Renata Gurellová nám sdělila, že je dva dny po operaci. Na otázku, zda hodlá přijít na stavební úřad a obrazovku odstranit, odpověděla: „Určitě něco z toho plánujeme.“

Majitele obrazovky však sdělit odmítla. „To určitě nemůžu, protože nám to vyplývá ze smlouvy. Nám z toho plyne penalizace. Nicméně stavební úřad určitě v této době buďto už to ví od prosince a nebo od ledna, jedno z toho,“ řekla.

Martina Šenkýře se nám nepodařilo telefonicky zastihnout ani v advokátní kanceláři, kde prý již nepracuje, ani na jeho mobilním telefonu, který zvedl pracovník jiné advokátní kanceláře.

Zastínění mají povoleno do května
Nyní je obrazovka stále částečně zastíněna, povolení na stavbu zástěny však platí pouze půl roku, tzn. do května. Nebude–li nelegální reklamní plocha pryč než vyprší, musí památkáři vydat nové povolení.

Stavební úřad mezitím hledá řešení, jak se přes Wau Media dopátrat vlastníka. „Nejspíš budeme muset vydat nějaké rozhodnutí, protože jiná cesta není. Oni se proti němu zřejmě odvolají, ale budou muset sdělit, kdo je vlastníkem,“ naznačil Deníku Jan Nejtek.