Vánoční strom města, který zvítězil s více než 1700 hlasy v nedávné celostátní internetové anketě Deníku ‚O nejkrásnější vánoční strom 2009‘ před stromem Havířova, bude na pohlednicích.

„Už jsme vybrali fotografii a návrh půjde do tiskárny. Pohlednice by měla vyjít v nákladu asi jednoho tisíce kusů, “ uvedl místostarosta Petr Domorázek. Strom na snímku je zachycen večer v rozsvícené podobě.

„Strom byl v soutěži výjimečný a prosadil se nejen tím, že byl pěkně rostlý, ale také díky tomu, že jsme ho ozdobili moderním zábleskovým a LED osvětlením, takže široko daleko neměl konkurenci. Obhájit prvenství bude obtížné, ale příští strom by mohl být ještě krásnější, chceme pořídit další nové ozdoby, které jej zkrášlí i ve dne,“ prozradil místostarosta.

Paradoxní na vítězství Štětských je to, že strom byl původně příčinou nepříjemností. „Obyvatelé domu, kde předtím stál, si stěžovali, že jim stíní a že mají kvůli tomu v domě plíseň. Vše obrátilo v dobré a strom nám nakonec vyhrál zmíněnou celostátní anketu,“ připomíná Petr Domorázek.

Miroslav Zimmer