„Ranní rychlík ze Štětí směrem na Ústí nad Labem měl hlášené zpoždění nejprve šedesát minut, později dokonce osmdesát, v tu dobu jel naštěstí osobní vlak, ale i tak jsem se do zaměstnání dostala o hodinu později,“ stěžuje si mladá žena, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Zpožděné už přijely
Podobně na tom byla řada dalších lidí. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského však zpožděné vlaky nesouvisely s potížemi na Litoměřicku. „Pokud vím, tak na Litoměřicku je vše v pořádku, vlaky, které v okrese mají zpoždění, projíždějí Kolínem a okolím, kde je sněhová kalamita silná a díky hustému sněžení nabírají větší zpoždění. Vlaky pohybující se na lokálních tratích po Litoměřicku jezdí v naprosté většině na čas, případně s drobnějším zpožděním,“ vysvětlil mluvčí.

Odmetali
To potvrdil také přednosta lovosické železniční stanice Martin Krejčí. „Sníh odmetáme průběžně. Vlaky u nás jezdí většinou na čas. Případná zpoždění jsou způsobena návazností na již zpožděné vlaky z jiných regionů,“ sdělil přednosta.

Železničářům v celé republice způsobilo sněžení problémy především během víkendu a pondělního dopoledne. Krizová místa, jako jsou výhybky a další zařízení, chodili pracovníci Českých drah pravidelně ometat. Zhoršené počasí a husté sněžení pak nutily strojvůdce snížit rychlost vlaků, čímž docházelo ke zpožděním.