„Jednopatrová, původně administrativní budova, kterou město od Průmstavu odkoupilo asi za 7,5 milionu korun, je ve velmi dobrém stavu. Přestavbou by v ní mělo vzniknout celkem 24 malometrážních bytů,“ říká starostka Zdeňka Rulíšková a dodává, že se nyní pracuje na projektové dokumentaci.

„Malometrážní byty potřebujeme, tento druh bytového fondu nám ve Štětí chybí. Díky papírnám se tady v minulosti sice dost stavělo, ale byly to hlavně byty 3+1. Teď potřebujeme bydlení pro mladé lidi, začínající rodiny, něco na způsob startovacích bytů, “ vysvětluje místostarosta Petr Domorázek.

Podle něj však budou podmínky trochu jiné než u startovacích bytů postavených městem před několika lety. Méně se v minulých letech pamatovalo na výstavbu rodinných domů, přiznává starostka.

„Snažíme se teď tuto myšlenku vzkřísit, protože žadatelů máme skutečně hodně. Loni byla dokončena první lokalita a už se na ní staví. V krásném místě směrem na Stračí už máme prvních 20 domů. A v té samé lokalitě se letos bude pokračovat, zasíťovávat budeme plochu pro dalších 23 rodinných domů,“ říká starostka Zdeňka Rulíšková.

V návaznosti na tuto lokalitu vykupuje město další pozemky, aby se tato forma bydlení ve Štětí mohla v budoucnu rozvíjet.

Miroslav Zimmer