Sněhu nebylo v okrese tolik, kolik říkaly nejpesimističtější předpovědi. Silničáři a pracovníci technických služeb, kteří byli v pohotovosti, zvládli ve většině případů odklidit sněhovou nadílku včas. Řidiči v sobotu a v neděli vyjížděli méně a když, tak s velkou opatrností, což se pozitivně projevilo na počtu dopravních nehod. Těch bylo nejvíce v pátek.

„V pátek došlo na Litoměřicku ke 12 dopravním nehodám, v sobotu ke čtyřem a v neděli vyjížděli dopravní policisté do 16 hodin k jedné nehodě,“ shrnula Jana Matonohová, mluvčí policie.

Mimořádnou pohotovost měli již od pátku, kdy okres začaly pokrývat první centimetry sněhu, například v Roudnici nad Labem, kde mají kvůli velkému počtu uklízených kilometrů komunikací a nedostatku techniky a pracovníků problémy s včasností úklidu sněhu.

„Poprvé za posledních osm let jsme nasadili najednou do ulic města obě čety,“ uvedl Martin Chudoba, ředitel Roudnických městských služeb. Jedna četa se skládá z vozidel a jejich osádky. Jedno z vozidel slouží pro údržbu vozovek a další tři pro údržbu chodníků.

„Běžně se dvě čety střídají, nyní jsou v akci obě. Ruční úklid chodníků zahájíme opět ráno, za denního světla,“ doplnil již v pátek odpoledneMartin Chudoba.

Tak jako v ostatních městech a obcích zajišťuje v Roudnici údržbu silnic II. tříd, v tomto případě II/240 a II/246, Správa a údržba silnic Ústeckého kraje, což pracovníkům městských služeb pomáhá. „Na území města se jedná o průtahové komunikace Špindlerova, Žižkova, T.G. Masaryka, Riegrova, Řipská, Karlovo náměstí, Kratochvílova, Hornická a 9. května,“ uzavřel ředitel.

„Rád bych ocenil a poděkoval za práci všem pracovníkům městských služeb a panu řediteli za jejich nasazení. Letos se jedná již o druhou nadílku, první byla spíše ledová,“ dodal místostarosta Luboš Matek.

Sněhová nadílka naopak potěšila děti a milovníky zimních sportů. Děti vyrazily sáňkovat na tradiční místa, například v Lovosicích se na svazích pod Lovošem objevily první skupinky sáňkařů již časně z rána v sobotu.

Až dvacetiminutová fronta se tvořila u vleku v Malečově, kam v sobotu a neděli vyrazily desítky lyžařů. Podle předpovědi má sněžit ještě v pondělí. Sníh by pak měl vydržet jěště několik dní.