„Cílem výstavy je upozornit na možnost aktivní a přitom zvládnutelné změny životního stylu, od zdravých potravin až po netradiční sporty či koníčky. Zároveň zde bude dostatečný prostor pro prezentaci produktů určených k rekreaci a aktivnímu pohybu, k představení řady užitečných pomocníků pro domácnost a nebudou chybět ani bio a slow food potraviny či rady z oblasti alternativní medicíny,“ informovala Soňa Uhrová ze společnosti ConPro, která má na starosti zastupování pořadatele v médiích.

Výstava je pořádána ve spolupráci s Českým svazem chovatelů a proběhne současně s 12. ročníkem výstavy chovatelů drobného zvířectva. Jedná se o největší výstavu tohoto druhu v Čechách, návštěvníci zde mohou obdivovat pestrou paletu domácích miláčků – budou mezi nimi králíci, drobní hlodavci, okrasné ptactvo, akvarijní ryby, terarijní zvířata, ale také holubi, drůbež, kočky či kožešinová zvířata.

Nebudou chybět ani informace na téma „kde zvířata léčí a pomáhají“, samozřejmostí je bohatý naučný a zábavný program – na své si přijdou i nejmladší návštěvníci, kteří jistě ocení výtvarná díla svých vrstevníků v sekci Zvířata očima dětí. Dospělí se mohou poradit v samostatné sekci Houby z Krušnohoří, nebo se zapojit do gastronomické soutěže v přípravě pokrmů z králičího masa.

„Na všechny příznivce zdravého životního stylu a milovníky domácích mazlíčků se budeme po oba výstavní dny těšit vždy mezi osmou a osmnáctou hodinou,“ uzavřela Soňa Uhrová.