Smíšená hlídka policistů obvodního oddělení Lovosice a městského strážníka z Třebenic stavěla u obce Dubany vozidlo Škoda Roomster.

Řidič však na pokyn policisty k zastavení nereagoval a téměř na něj najel. Poté policisté vozidlo pronásledovali, ale v obci Dubany se jim automobil ztratil z dohledu.

„Po tom, co jsme se opět vrátili na stanoviště, stejné vozidlo jelo zase zpět. Opět nereagovalo na pokyn k zastavení,“ říká městský strážník Tomáš Rotbauer.

Opilci vytlačili policisty ze silnice

Následně došlo k pronásledování vozidla v okolí Libochovic. „Když jsme automobil ve městě opět dostihli a snažili se ho zastavit, řidič nás vytlačil ze silnice, kde jsme narazili do živého plotu a poté do domu. Naštěstí se nikomu nic nestalo,“ říká strážník.

Pronásledované vozidlo odjelo směrem k místnímu hřišti, kde bylo policisty zadrženo. Muž, který pravděpodobně řídil, nadýchal téměř jedno a půl promile alkoholu. Také ostatní čtyři členové posádky, včetně jednoho nezletilce, byli opilí. Na místě probíhalo vyšetřování do časných ranních hodin.

Honička se udála během policejní dopravně – bezpečnostní akce, která na Litoměřicku probíhala v pátek odpoledne a v noci z pátku na sobotu. „Do akce bylo nasazeno 14 policistů a jeden strážník.

Zjištěno bylo 23 přestupků, u dvou řidičů byl zjištěn alkohol v dechu a dva byli pod vlivem drog. Dále bylo dvěma osobám sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a opilství spolu s útokem na veřejného činitele. Tito zůstali v cele předběžného zadržení,“ informoval Jaromír Galia, vedoucí litoměřického dopravního inspektorátu.

Jak dále uvedl, páteční dopravně – bezpečnostní akce rozhodně nebyla poslední. „Vzhledem k tomu, že nerespektování zákona a daných pravidel je stále častější, tak v podobných akcích budeme samozřejmě nadále pokračovat,“ dodal Jaromír Galia.