Policistky z preventivně informační skupiny Litoměřice a policista litoměřického obvodního oddělení jimi chtěli upozornit na možná nebezpečí, která číhají zejména na starší osoby v silničním provozu.

Bezpečnostní akce zaměřili na seniory

V rámci projektu Senioři v bezpečí, který policie ve spolupráci s městem realizuje již dva roky, dostali lidé už několikrát doporučení, jak se chránit před možnými nástrahami každodenního života. Od policistů obdrželi už dříve alarmy nebo žetony do nákupních košíků s varováním: „Pozor na zloděje!“.

Společně s dárky rozdávají policisté užitečné rady. Říkají seniorům, jak se chránit před okradením, jak se vyhnout podvodníkům, či minimalizovat riziko přepadení.

„Senioři jsou nejzranitelnější skupinou, neboť mají menší postřeh a sníženou schopnost rychle reagovat. To platí samozřejmě i v dopravním provozu,“ říká tisková mluvčí Policie ČR v Litoměřicích Alena Romová.

Starší lidé jsou v současné době nejčastějšími účastníky dopravních nehod s chodci v Litoměřicích, protože často nedávají pozor. S novými taškami by měli být vidět ze vzdálenosti až 200 m.

„Určitě je to dobrá věc, na rady policistů dám. Taška se mi líbí a budu ji nosit,“ chválí akci Božena Nakvasilová.

Město i policisté se v tomto projektu zaměřují na prevenci. „Dlouhodobě spolupracujeme s odborem silničního hospodářství a dopravy Městského úřadu v Litoměřicích. Jsme rádi, že nás v těchto bezpečnostních akcích finančně podporuje,“ děkuje městu za dobrou spolupráci Alena Romová.