„Je to pro mě signál k tomu, že lidé mají zájem o mou osobu. Chtějí Jirku Šlégra jako poslance. A pokud dostanu důvěru také v sousedních Litoměřicích, tak budu kandidovat právě tam,“ řekl po skončení konference hokejista, který byl hostem teplické konference.

Rozhodnutí, zda dá litoměřická okresní ČSSD prostor známé osobnosti, nebo například jednomu ze svých komunálních politiků, by mělo padnout během několika dnů.

Jako svoji jedničku zvolili tepličtí sociální demokraté v tajné volbě herečku Kateřinu Brožovou.

„Na výsledek jednání jsem pyšný. Jsem rád, že v okrese Teplice je nadpoloviční většina delegátů konference ČSSD smýšlejících tak, že je dobré do politiky zapojit známé osobnosti,“ okomentoval výsledky volby Petr Benda, předseda krajské organizace ČSSD.

Konečnou podobu kandidátky určí krajská konference konaná 25. června 2009 rovněž v teplickém divadle.

„Objevily se i negativní názory, ale já jsem to očekávala,“ řekla po skončení jednání v Teplicích Kateřina Brožová. „Byl ale prostor, abychom si to vysvětlili. Nakonec to dopadlo, jak to dopadlo a já myslím, že to je tak v pořádku.“

Na dotaz, zda má Brožová představu, na jakém místě by chtěla být na krajské kandidátce, herečka odpověděla, že o tom nehodlá spekulovat. „Není důležité, na jakém volitelném místě po krajské konferenci skončím.