Je pátek, půl osmé ráno. Auto, které se před semafory zastavuje na konci fronty před budovou soudu, se rozjíždí. Jeho řidič bude ale muset ještě dvakrát zastavit, než semafory u pošty projede…

Ohlasy na městském fóru

Řada řidičů na současný stav pochopitelně reaguje na webových stránkách Litoměřické fórum, kde se v posledních dnech objevilo nemálo negativních reakcí. „Dneska jsem si párkrat projel ony semafory. Ale nepochopil jsem, co tím chtěl básník říci. Bez semaforů to bylo takové uvolněnější. Na malém kousku tolik semaforů mi nepřijde jako vhodné řešení. Napadla mě myšlenka postavit na přechod(y) měšťáky a ti ať zkusí alespoň na přechodu umravnit chodce. Dřív se jelo po Valech líp,“ například napsal ve čtvrtek diskutující podepsaný jako Beavis.

Ne všichni semafory na nejfrekventovanější litoměřické tepně, po které projede během 24 hodin 24 tisíc vozidel, úplně zatracují. Podle přispěvatele označujícího se jako Reply, mají své plusy, ale i minusy.

„K plusům patří rozhodně to, že chodci přecházejí ve skupinách a ne jako „kachny“ tři metry za sebou – to se pak auta nehnou. Minusy – úzké odbočovací pruhy, z parkoviště v ulici Novobranská odbočit doleva je prakticky nemožné. Po měsíci dojde k vyhodnocení provozu semaforů, tak uvidíme,“ píše na Litoměřickém fóru.

Od pondělka to má být lepší

Do vyhodnocení však zbývá prakticky nějakých čtrnáct dní. Průtahy kolem seřízení semaforů se nelíbí ale ani vedoucímu odboru dopravy a silničního hospodářství Ivu Pernovi. „V pondělí konečně přijedou technici, aby to srovnali a řidiči měli přes semafory zelenou vlnu po dvou třech minutách. Zkrátí se intervaly pro chodce,“ řekl Perna s tím, že je stále otevřené, zda semafory budou u dvou přechodů Na Valech nastálo, či se město vrátí k původnímu stavu.