VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sebuzínská uzavírka trvá, jednání se vrací do bodu nula

Litoměřice/Ústí nad Labem - Značky jsou v pořádku, obec Sebuzín směrem od Litoměřic přes Tlučeň průjezdná po silnici III/24721 není.

1.6.2009
SDÍLEJ:

DOPRAVNÍ ZNAČKY ve směru od Tlučně na Sebuzín matou řidiče nyní stejně, jako na začátku dubna, kdy byl pořízen snímek.Foto: Karel Pech

Vyplývá to z vyjádření vedoucího odboru dopravy Magistrátu města Ústí nad Labem Dalibora Dařílka. Krajský úřad totiž vyhověl v odvolacím řízení silničářům, kteří žádali o prodloužení obousměrného uzavření Sebuzína.

O zprůjezdnění ve směru od Litoměřic přitom dlouhodobě usiluje litoměřická radnice a koneckonců i obce na pravém břehu Labe, kterým dlouhodobě obousměrná uzavírka Sebuzína přináší vysokou dopravní zátěž.

Jednání začnou znovu

„Vzhledem k tomu, že u krajského úřadu Správa a údržba silnic Ústeckého kraje s odvoláním uspěla, vrátil kraj odvolání k umístění značek podané Litoměřicemi magistrátu,“ uvedl Dařílek.

„Stanovení objízdných tras je plně v kompetenci silničního správního úřadu města Ústí nad Labem,“ vysvětlila tento krok mluvčí Ústeckého kraje Veronika Kindlová.

Znamená to, že jednání se vrací do bodu nula – magistrát znovu vyzve účastníky řízení k podání připomínek. Dařílek uvedl, že výzvu nyní posílají, ale vzhledem k lhůtám by mohli v Ústí rozhodnout, na základě rozboru krajského úřadu, nejdříve asi za sedmnáct dní. Ze zákona je lhůta třicetidenní.

„Stav v Sebuzíně je havarijní, značení, které tam je, nám ukládá zákon,“ tvrdí vedoucí ústeckého odboru dopravy. Uzavírku Sebuzína si vyžádal již před dvěma lety mohutný sesuv půdy, který část silnice v obci strhl.

Jeho litoměřický protějšek Ivo Perna ale trvá na argumentech v připomínce zaslané do Ústí před dvěma měsíci: „Žádali jsme silniční správní úřad o provedení nápravy, neboť umístěním značky zákazu vjezdu všech vozidel na začátku obce Sebuzín ve směru od Litoměřic již došlo k úplné uzavírce silnice III/24721, která však nebyla pravomocným rozhodnutím povolena. Obdobně jsme žádali přehodnotit umístění značky slepá pozemní komunikace na hranici okresů Litoměřice a Ústí nad Labem – řidič se nemá kde bezpečně otočit a navíc, tato informace není pravdivá, neboť obcí Sebuzín lze projet po místních komunikacích.“ V případě, že neuspěje, je podle svých slov rozhodnut požádat o rozklad ministerstvo dopravy.

„Jednání o uzavírce je zajímavé, ale ne podstatné. Důležité je, kdy se začne v Sebuzíně s budováním okružní křižovatky, k níž by byla na hlavní tah svedena nalevo od kapličky doprava ze silnice III/24721,“ tvrdí Dalibor Dařílek.

Původně se podle Veroniky Kindlové předpokládalo, že s pracemi na budování okružní křižovatky se začne v srpnu letošního roku.

Komplikace kolem okružní křižovatky

„Severočeské vodovody a kanalizace ale vydaly ke stavbě křižovatky nesouhlasné stanovisko. Stavba zasahuje na pozemek, na kterém vodárny plánují výstavbu čistírny odpadních vod, jež ale není v územním plánu města,“ uvedla mluvčí Ústeckého kraje.

Na jednání zástupců krajského úřadu, ústeckého magistrátu, SčVaK, projektanta stavby a zástupců Správy a údržby silnic Ústeckého se mělo projednávat, jak situaci vyřešit tak, aby mohly být zrealizovány obě stavby, jak ČOV, tak okružní křižovatka.

Na kolik stavba křižovatky přijde? „Záleží na konečném technickém řešení a také na cenách, které nabídnou účastníci výběrového řízení na zhotovitele stavby. Předběžně se odhaduje, že by se cena mohla pohybovat kolem padesáti milionů korun. Je třeba také zmínit, že výstavbu bude spolufinancovat město Ústí nad Labem,“ řekla Kindlová s tím, že snahou je, i přes uvedené komplikace, srpnový termín zahájení stavby dodržet.

Autor: Ivo Chrástecký

1.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 200 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) učitel účetnictví. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč, mzda max. 350 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený pracovní úvazek 14 hodin týdně., Požadujeme: , 1) vysokoškolské vzdělání získané studiem v akreditovaném magisterském studijním programu , v oblasti pedagogických věd zaměřených na přípravu učitelů pro střední školy, nebo , 2) odborné vysokoškolské vzdělání, které odpovídá charakteru vyučovaných odborných předmětů pro střední školy a zároveň vzdělání v programu celoživotního vzdělávání uskutečňované vysokou školou a zaměřené na přípravu učitelů střední školy nebo druhého stupně základní školy, nebo studium pedagogiky podle § 22 zákona o pedagogických pracovnících. , Předpoklady pro vznik pracovního poměru, splnění předpokladů pro výkon činnosti ped. pracovníka §3 a odborná kvalifikace dle §7 Zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, včetně poslední změny zákonem č. 197/2014 Sb., s účinností od 1. 1. 2015. Podmínky § 7 jsou splněny, pokud uchazeč zahájil studium vedoucí k získání odborné kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost nejpozději do 31. 12. 2014. , Přátelské prostředí, individuální přístup k zaměstnancům, odměny dle výkonu pracovníka, školení., Způsob prvního kontaktu: emailem, osobně Palackého č.p. 730/1, Litoměřice nebo telefonicky od 8.00-16.00 hod.. Pracoviště: Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborná škola ekonom, o.p.s., litoměřice, palackého 730/1, Palackého, č.p. 730, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jitka Nováková, +420 416 732 996.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 200 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) učitel - dějepis. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč, mzda max. 350 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený pracovní úvazek dle dohody., Požadujeme: , 1) vysokoškolské vzdělání získané studiem v akreditovaném magisterském studijním programu , v oblasti pedagogických věd zaměřených na přípravu učitelů pro střední školy, nebo , 2) odborné vysokoškolské vzdělání, které odpovídá charakteru vyučovaných odborných předmětů pro střední školy a zároveň vzdělání v programu celoživotního vzdělávání uskutečňované vysokou školou a zaměřené na přípravu učitelů střední školy nebo druhého stupně základní školy, nebo studium pedagogiky podle § 22 zákona o pedagogických pracovnících. , Předpoklady pro vznik pracovního poměru, splnění předpokladů pro výkon činnosti ped. pracovníka §3 a odborná kvalifikace dle §7 Zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, včetně poslední změny zákonem č. 197/2014 Sb., s účinností od 1. 1. 2015. Podmínky § 7 jsou splněny, pokud uchazeč zahájil studium vedoucí k získání odborné kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost nejpozději do 31. 12. 2014. , Přátelské prostředí, individuální přístup k zaměstnancům, odměny dle výkonu pracovníka, školení., Způsob prvního kontaktu: emailem, osobně Palackého č.p. 730/1, Litoměřice nebo telefonicky od 8.00-16.00 hod.. Pracoviště: Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborná škola ekonom, o.p.s., litoměřice, palackého 730/1, Palackého, č.p. 730, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jitka Nováková, +420 416 732 996.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 200 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) učitel práva Evropské unie. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč, mzda max. 350 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený pracovní úvazek 4 - 12 hodin týdně., Požadujeme: , 1) vysokoškolské vzdělání získané studiem v akreditovaném magisterském studijním programu , v oblasti pedagogických věd zaměřených na přípravu učitelů pro střední školy, nebo , 2) odborné vysokoškolské vzdělání, které odpovídá charakteru vyučovaných odborných předmětů pro střední školy a zároveň vzdělání v programu celoživotního vzdělávání uskutečňované vysokou školou a zaměřené na přípravu učitelů střední školy nebo druhého stupně základní školy, nebo studium pedagogiky podle § 22 zákona o pedagogických pracovnících. , Předpoklady pro vznik pracovního poměru, splnění předpokladů pro výkon činnosti ped. pracovníka §3 a odborná kvalifikace dle §7 Zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, včetně poslední změny zákonem č. 197/2014 Sb., s účinností od 1. 1. 2015. Podmínky § 7 jsou splněny, pokud uchazeč zahájil studium vedoucí k získání odborné kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost nejpozději do 31. 12. 2014. , Přátelské prostředí, individuální přístup k zaměstnancům, odměny dle výkonu pracovníka, školení., Způsob prvního kontaktu: emailem, osobně Palackého č.p. 730/1, Litoměřice nebo telefonicky od 8.00-16.00 hod.. Pracoviště: Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborná škola ekonom, o.p.s., litoměřice, palackého 730/1, Palackého, č.p. 730, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jitka Nováková, +420 416 732 996.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha šicích a vyšívacích strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: místo výkonu práce Kratochvílova č.p. 2657, 413 01 Roudnice nad Labem., NABÍZÍME:, Nástupní mzda: 17. 000,-Kč, 3. měsíce: 18. 300,-Kč, Průměrná mzda: 21. 300,-Kč, Dále nabízíme:, - 13. plat, - kantýna - hlavní jídlo v ceně 28,-Kč, - zajištění dopravy ze směrů Ústí n. L., Louny, Litoměřice, Lovosice, Libochovice, Štětí, Úštěk, - týden dovolené navíc, - penzijní připojištění, - zvýhodněné SIM karty, - Kulturní, sportovní akce a mnoho dalších benefitů, POŽADUJEME:, - manuální zručnost, - chuť a schopnost se učit, - dobrý zdravotní stav, - schopnost pracovat v kolektivu, - odolnost vůči stresu a schopnost pracovat pod tlakem , - loajalita., První kontakt telefonicky či osobně v místě výkonu práce.. Pracoviště: Adient czech republic k.s., pracoviště roudnice nad labem, Kratochvílova, č.p. 2657, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Lucie Gladišová, +420 416 829 829.


Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Dálnici na Prahu u sjezdu na Doksany uzavřela nehoda. Zasahoval vrtulník

Hasiči z Litoměřic doplňovali vodu parní lokomotivě přezdívané Šlechtična.
11

FOTO: Hasiči v Lovosicích pomáhali na cestě parní krásce

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte třetí dubnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do pátku 25. dubna do 12 hodin.

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. dubna 2018.

FOTO: Jasná zpráva z Litoměřic: Olympic byl skvělý

Litoměřice - Legendární Olympic to v litoměřickém kulturáku pořádně rozbalil. Vyprodaný dům přivítal kapelu na jejím 11. koncertu z 27 zastavení turné jaksepatří.

Tragédie v Hrdlech. Vlak na zastávce zachytil a usmrtil ženu

Hrdly /FOTO/ - Starší ženu smetl nákladní vlak. Železniční doprava stála.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT