VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sebuzínská uzavírka trvá, jednání se vrací do bodu nula

Litoměřice/Ústí nad Labem - Značky jsou v pořádku, obec Sebuzín směrem od Litoměřic přes Tlučeň průjezdná po silnici III/24721 není.

1.6.2009
SDÍLEJ:

DOPRAVNÍ ZNAČKY ve směru od Tlučně na Sebuzín matou řidiče nyní stejně, jako na začátku dubna, kdy byl pořízen snímek.Foto: Karel Pech

Vyplývá to z vyjádření vedoucího odboru dopravy Magistrátu města Ústí nad Labem Dalibora Dařílka. Krajský úřad totiž vyhověl v odvolacím řízení silničářům, kteří žádali o prodloužení obousměrného uzavření Sebuzína.

O zprůjezdnění ve směru od Litoměřic přitom dlouhodobě usiluje litoměřická radnice a koneckonců i obce na pravém břehu Labe, kterým dlouhodobě obousměrná uzavírka Sebuzína přináší vysokou dopravní zátěž.

Jednání začnou znovu

„Vzhledem k tomu, že u krajského úřadu Správa a údržba silnic Ústeckého kraje s odvoláním uspěla, vrátil kraj odvolání k umístění značek podané Litoměřicemi magistrátu,“ uvedl Dařílek.

„Stanovení objízdných tras je plně v kompetenci silničního správního úřadu města Ústí nad Labem,“ vysvětlila tento krok mluvčí Ústeckého kraje Veronika Kindlová.

Znamená to, že jednání se vrací do bodu nula – magistrát znovu vyzve účastníky řízení k podání připomínek. Dařílek uvedl, že výzvu nyní posílají, ale vzhledem k lhůtám by mohli v Ústí rozhodnout, na základě rozboru krajského úřadu, nejdříve asi za sedmnáct dní. Ze zákona je lhůta třicetidenní.

„Stav v Sebuzíně je havarijní, značení, které tam je, nám ukládá zákon,“ tvrdí vedoucí ústeckého odboru dopravy. Uzavírku Sebuzína si vyžádal již před dvěma lety mohutný sesuv půdy, který část silnice v obci strhl.

Jeho litoměřický protějšek Ivo Perna ale trvá na argumentech v připomínce zaslané do Ústí před dvěma měsíci: „Žádali jsme silniční správní úřad o provedení nápravy, neboť umístěním značky zákazu vjezdu všech vozidel na začátku obce Sebuzín ve směru od Litoměřic již došlo k úplné uzavírce silnice III/24721, která však nebyla pravomocným rozhodnutím povolena. Obdobně jsme žádali přehodnotit umístění značky slepá pozemní komunikace na hranici okresů Litoměřice a Ústí nad Labem – řidič se nemá kde bezpečně otočit a navíc, tato informace není pravdivá, neboť obcí Sebuzín lze projet po místních komunikacích.“ V případě, že neuspěje, je podle svých slov rozhodnut požádat o rozklad ministerstvo dopravy.

„Jednání o uzavírce je zajímavé, ale ne podstatné. Důležité je, kdy se začne v Sebuzíně s budováním okružní křižovatky, k níž by byla na hlavní tah svedena nalevo od kapličky doprava ze silnice III/24721,“ tvrdí Dalibor Dařílek.

Původně se podle Veroniky Kindlové předpokládalo, že s pracemi na budování okružní křižovatky se začne v srpnu letošního roku.

Komplikace kolem okružní křižovatky

„Severočeské vodovody a kanalizace ale vydaly ke stavbě křižovatky nesouhlasné stanovisko. Stavba zasahuje na pozemek, na kterém vodárny plánují výstavbu čistírny odpadních vod, jež ale není v územním plánu města,“ uvedla mluvčí Ústeckého kraje.

Na jednání zástupců krajského úřadu, ústeckého magistrátu, SčVaK, projektanta stavby a zástupců Správy a údržby silnic Ústeckého se mělo projednávat, jak situaci vyřešit tak, aby mohly být zrealizovány obě stavby, jak ČOV, tak okružní křižovatka.

Na kolik stavba křižovatky přijde? „Záleží na konečném technickém řešení a také na cenách, které nabídnou účastníci výběrového řízení na zhotovitele stavby. Předběžně se odhaduje, že by se cena mohla pohybovat kolem padesáti milionů korun. Je třeba také zmínit, že výstavbu bude spolufinancovat město Ústí nad Labem,“ řekla Kindlová s tím, že snahou je, i přes uvedené komplikace, srpnový termín zahájení stavby dodržet.

Autor: Ivo Chrástecký

1.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Videosouhrn Deníku – 20.–21. ledna 2018

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Trenéři Stadionu Litoměřice při utkání.

Stadion odevzdal všechny body Frýdku - Místku

DENÍK NÁM FANDÍ: V pondělí představíme ženský tým ČFK Brňany

Litoměřice - Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Litoměřického deníku s projektem Deník nám fandí.

Jak chránit svůj počítač před hackery? Používejte selský rozum, říká odborník

Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Počítačová kriminalita je stejně obávaná jako krádež.

Rekordní koleda. Lidé dali Třem králům statisíce korun

Litoměřicko - Výtěžek přesáhl ten loňský o desítky tisíc. Pomohou nemocným.

Litoměřická radnice přispěla hasičům na vybavení

Litoměřice - Stotisícový dar od města Litoměřice opět pomohl profesionálním hasičům.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>