„Rozhodně jsem to nečekal. Taková reakce mě překvapila, je to moc milé. Zatím jsem se nesetkal s žádnou negativní reakcí, všichni v mém okolí ten čin chválili,“ sdělil Deníku překvapený Jan Malina, který v úterý úspěšně odmaturoval.

Studenti gymnázia svoji podporu vyjádřili také tím, že uspořádali sbírku na zaplacení tisícikorunové pokuty, kterou za hozené vejce mladý muž od městských strážníků dostal.

Na Jiřího Paroubka v pondělí před polednem mířila na litoměřickém náměstí hned dvě vejce. Jedno jej minulo a skončilo na podiu, kde stál. Druhé k němu nestačilo doletět, protože vrhajícího studenta zpacifikovala ochranka předsedy ČSSD.

Způsob, jakým jej statní muži v černých brýlích „zneškodnili“ se nelíbil například Stanislavu Pencovi, který kvůli tomuto zákroku již podal trestní oznámení.

„Důvodem je zdokumentovaná agresivita oněch osob a tím na veřejnosti spáchání trestného činu výtržnictví,“ uvedl Stanislav Penc.

Jak Deníku sdělil „útočník“ krátce po incidentu, nečinil tak kvůli tomu, aby se proslavil nebo předvedl, ale kvůli nesouhlasu s politikou ČSSD a Jiřího Paroubka.

„Nelíbí se mi způsob, jakým pan Paroubek vystupuje a jak neustále lže. Tuto formu odporu jsem viděl jako jasné východisko,“ sdělil Jan Malina.