Od dopoledních hodin prostory redakce obsadil štáb České televize Ostrava, který bude až do června v Litoměřicích natáčet dvoudílný film s kriminálním nádechem s pracovním názvem Na vlky železa.

Na motivy literární předlohy Zdeňka Třešňáka, podle scénáře Miroslava Sovjáka a v režii Petra Slavíka vzniká v litoměřických reáliích napínavý příběh ze současnosti. Hlavní postavou je úspěšný primář gynekologie okresní nemocnice. Účastní se výběrového řízení na její privatizaci.

Objektivita rozhodování je zpochybněna pokusem diskreditovat jej před veřejností. On sám pak pátrá po okolnostech a vyprovokuje zásah ministerské inspekce. Vypukne válka mezi konkurenty v privatizačním procesu, která obnažuje zákulisí veřejné správy, policie i vazby do nejvyšších míst.

Elzer i Lichý toho měli po natáčení, které skončilo kolem půl páté odpoledne, skutečně dost. Emočně vypjaté scény jim vzaly dost sil. Křičeli při nich na sebe a málem se i poprali, jak jim předepisoval scénář. Přitom, jak poté oba s úsměvem přiznali, znají se od dětství.

„Chodili jsme spolu do mateřské školy, pak do jedné třídy. Bydleli jsme v Ostravě na jedné ulici,“ prozradili Deníku.

„Když se znáte s někým čtyřicet let, tak se prostě nakumuje a potom to jde samo,“ okomentoval to, že herci v „redakčních“ scénách působili velmi přesvědčivě.

A jaký je jejich vztah k novinářům? „Já myslím, že novin je hodně na to, že je v nich v podstatě pořád to stejné. A bulvár, bohužel nemůžu brát jako noviny. Je to podraz na lidskou inteligenci,“ je přesvědčen Norbert Lichý.

„Podle mě novinářská profese strašně degradovala – dejme tomu za posledních šedesát let. A těch pár dobrých novinářů, kteří jsou v některých denících, stejně musí odejít někam jinam, aby nebyli pohodlní a mohli psát to, co si opravdu myslí,“ míní Miroslav Etzler.