Další iniformace o filmování v Litoměřicích si přečtěte ZDE!

Na Mírovém náměstí v Litoměřicích přitahovali v pátek dopoledne pozornost filmaři štábu České televize Ostrava. Ti v litoměřické nemocnici a na řadě dalších míst natáčejí až do června pod vedením režiséra Petra Slavíka dvoudílný televizní film Na vlky železa.

Točila se jediná scéna s Bohumilem Kleplem v roli právníka, který vystupuje se zaparkovaného bavoráku a neskrývá překvapení z toho, co mu sděluje Miroslav Etzler hrající MUDr. Karla Mádra do mobilu. „Nazdar Karle! Z čeho že tě obvinili? To si děláš srandu!“ říká ve své roli Bohumil Klepl. S otráveným výrazem pak usedá do svého auta a chystá se odjet…

Na motivy literární předlohy Zdeňka Třešňáka, podle scénáře Miroslava Sovjáka vzniká v litoměřických reáliích napínavý příběh ze současnosti. Hlavní postavou je úspěšný primář gynekologie okresní nemocnice. Účastní se výběrového řízení na její privatizaci. Objektivita rozhodování je zpochybněna pokusem diskreditovat jej před veřejností. On sám pak pátrá po okolnostech a vyprovokuje zásah ministerské inspekce. Vypukne válka mezi konkurenty v privatizačním procesu, která obnažuje zákulisí veřejné správy, policie i vazby do nejvyšších míst.