Závody ve čtyřech disciplínách (IPO3, agility, obedience a mondioring) budou k vidění od pátku do neděle. O víkendu navíc proběhne Světová a Speciální výstava belgických ovčáků.

Atraktivní doprovodný program je pro diváky nachystán na neděli, přibližně od 13.30 hodin. K vidění bude tanec se psem, dogfrisbee, ale i ukázka profesionálního výcviku, kdy speciální policejní jednotky a profesionálové z Ostrahy Letiště Praha předvedou slaňování z vrtulníku a další ukázky své práce.

O plemeni belgický ovčák
Belgický ovčák je jedno z vůbec nejvšestranějších a nejinteligentnějších plemen současnosti. Představuje neobyčejnou kombinací síly a krásy, temperamentu, vytrvalosti a elegance. Kromě rodinného společníka a ochránce plní i funkci sportovce, ať už na poli agility, flyballu, dogfrisbee, canicrossu, dogtrekkingu atd. Neunavitelnost a touha pracovat mu umožňují vyniknout v záchranařině, obedience, stopařině, všestrannému výcviku či služební praxi. Mimořádný cit a empatie pak vyniknou u psů používaných v canisterapii. Zřejmě nejméně viditelní jsou ve svém původním poslání, pasení stád – tomu se v Evropě věnuje jen několik málo majitelů. Belgický ovčák se chová ve čtyřech varietách:

• Groenendael – černý, dlouhosrstý
• Laekenois – šedý nebo červenohnědý, hrubosrstý
• Malinois – červenohnědý, krátkosrstý
• Tervueren – červenohněný, dlouhosrstý

Další informace k 15. Mistrovství světa belgických ovčáků najdete na www.fmbb2009.com

Jana Kulíšková