Hlavní postava v ohrožení života

"Na motivy literární předlohy Zdeňka Třešňáka, v režii Petra Slavíka a podle scénáře Miroslava Sovjáka vzniká napínavý příběh ze současnosti. Hlavní postavou je úspěšný primář gynekologie okresní nemocnice. Účastní se výběrového řízení na její privatizaci. Objektivita rozhodování je zpochybněna pokusem diskreditovat jej před veřejností. On sám pak pátrá po okolnostech a vyprovokuje zásah ministerské inspekce. Vypukne válka mezi konkurenty v privatizačním procesu, která obnažuje zákulisí veřejné správy, policie i vazby do nejvyšších míst," přiblížila děj dvoudílné kriminálky vedoucí oddělení koordinace vysílání a komunikace ostravského studia ČT Jolanda Pilařová.

Filmaři chystají i efektní akční scény

Vybuchlé auto se známým právníkem, za podivných okolností zastřelený kriminalista, zkorumpovaní úředníci a policisté, do nepoctivé hry zatažená mladá zdravotnice, bulvár lačnící po senzaci. A na konci toho všeho je ten, který je nucen adekvátními i neadekvátními prostředky hájit svoji existenci, rodinu, majetek i život. To všechno divák uvidí na televizní obrazovce v reáliích, pro něž filmaři využili litoměřické exteriéry i interiéry.

Lékaře Karla Mádra hraje Miroslav Etzler

V hlavní roli jako MUDr. Karla Mádra uvidíme Miroslava Etzlera, jeho manželku hraje Vanda Hybnerová a dceru Pavlínu Lucie Šteflová. V dalších rolích se objeví řada známých herců - Lucie Štěpánková, Bohumil Klepl, Andrej Hryc, Michal Pavlata, Lukáš Vaculík, Marek Igonda, David Novotný, Petra Štěpán, Norbert Lichý, Veronika Gajerová, Tomáš Hanák, David Matásek, Lucie Žáčková nebo Josef Carda.

Natáčet se bude i v redakci Deníku

Jeden natáčecí den stráví štáb s herci také v redakci litoměřického Deníku, jejíž prostory padly filmařům do oka. Jinak se natáčení od 5. května do 25. června odehrává na různých místech v Litoměřicích. Kromě nemocnice také na Mírovém náměstí, kde mimo jiné za asistence pyrotechniků vyletí do povětří automobil, v různých interiérech, ale i v lomu, na vietnamské tržnici, v lesní restauraci či na chalupě.