O prázdninách každý den
„Plavidlo určené třem stovkám pasažérů popluje podobně jako loni, o letních prázdninách pak každý den,“ informoval místostarosta Litoměřic Jaroslav Tvrdík. Novinkou je plavba do Štětí, které se výstavbou nového přistávacího můstku připojilo ke sdružení obcí podporujících veřejnou lodní dopravu.

V pátek loď uvítají ve Štětí
Slavnostní zahájení druhé sezony však proběhne o den dřív, tedy první májový den, a to v litoměřickém přístavišti u mlýna. Loď však bude vyhrazena zástupcům sdružení měst a obcí provozujících veřejnou lodní dopravu a jejich hostům.

„Poplujeme do Štětí, kde proběhne slavnostní uvítání, jímž obyvatelé Štětí oslaví své zapojení do tohoto projektu,“ uvedl místostarosta Jaroslav Tvrdík.
Loď popluje dle plavebního řádu od května do října, s výjimkou 6. a 13. června. Více informací na www.osobni-lod. cz.

Provoz zahájí i půjčovna loděk
Litoměřickou veřejnost pak jistě potěší i fakt, že 1. května bude zahájen provoz nové půjčovny se čtyřmi loďkami a dvěma šlapadly. Za hodinu plavby na lodičce zaplatí lidé 50 korun, za šlapadlo o dvacet korun více. Půjčovnu budou provozovat technické služby města každý den v týdnu.

„V pondělí a v pátek od 10 do 18 hodin a v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin,“ uvedl zástupce ředitele technických služeb Ivo Elman s tím, že podmínkou je příznivé počasí.