„Je to pravidelný problém. I když jsou minimálně s týdenním předstihem v daných lokalitách rozmístěny značky upozorňující na to, že se připravuje blokové čištění, mnozí majitelé aut toho nedbají,“ uvedl velitel roudnické městské policie Martin Müller.

V úterý, kdy probíhalo blokové čištění ulic Riegrova, Michálkova a na Hradčanech, strážníci v souvislosti s touto akcí zaznamenali 19 přestupků týkajících se porušení zákazu zastavení.

Podle velitele městské policie byli strážníci dlouho tolerantní. Nyní ovšem všechny přestupky řeší nekompromisně pokutou.

Ve středu bylo osazeno přenosné dopravní značení „Zákaz zastavení“ do ulic Karla Jeřábka, Horova a T. G. Masaryka. Čištění komunikací proběhne 16. dubna od 6 hodin.

„Řidičům, kteří nebudou respektovat tento zákaz, může být na místě udělena bloková pokuta až do výše 2 000 Kč,“ upozorňuje Müller.

„Pokud se nevyčistí komunikace kvůli stojícím autům celá, jednak to nevypadá dobře, ale hlavně dříve se znovu znečistí. Naši práci to tudíž degraduje,“ poznamenal ředitel RMS Martin Chudoba.

Tomáš Pokorný