Bendl pomůže
„Oba informovali ministra o problémech, které naše město s přípravou této stavby má. Ministra také informovali o důležitosti této stavby pro podřipskou metropoli,“ přiblížila Renata Gudrová, mluvčí roudnické radnice.

„Z jednání mám velmi dobrý pocit, pan ministr ocenil naše kroky a přislíbil této stavbě podporu,“ řekl starosta Bakeš.

I přes finanční krizi by na stavbu této dopravní tepny měly být finanční prostředky. „Přestože se v době krize ve státním rozpočtu spíše škrtá, potvrdil nám pan ministr, že na roudnický obchvat prostředky ve státním rozpočtu budou,“ doplnil radní Vlastimil Dvořák.

Podle Renaty Gudrové se projektová příprava stavby blíží ke svému konci a největším problémem se nyní jeví nevykoupené pozemky. Vykupování pozemků má ve své gesci krajský úřad, který bude investorem stavby. Do tohoto procesu vstoupilo i město.

„Se souhlasem hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové jsme vstoupili do jednání s majiteli dotčených pozemků a budeme se snažit pozemky co nejdříve od majitelů získat do majetku města Roudnice nad Labem,“ uvedl místostarosta Luboš Matek, který má problematiku na starosti.

Vedení města nabízí majitelům dotčených pozemků hlavně směnu za podobné pozemky, jež má město ve vlastnictví. Proto se zřejmě stavba obchvatu dotkne i občanů, kteří mají od města v pronájmu zahrádky. Právě pozemky, na kterých zahrádky leží, nabízí město ke směně.

Pozemky budou
„Budeme se snažit případné směny pozemků občanům kompenzovat a celou záležitost řešit citlivě. Také však spoléháme na to, že vlastníci dotčených pozemků vědí, že stavba obchvatu je pro všechny občany města velmi důležitá, a proto budou i oni při jednáních vstřícní,“ doplnil místostarosta Matek.

„S radním Vlastimilem Dvořákem jsme domluvili u ministra zemědělství Petra Gandaloviče další možnost získat pro naše město pozemky v blízkosti obchvatu patřící Pozemkovému fondu ČR a směnit je s vlastníky pozemků pod obchvatem,“ doplnil starosta Bakeš.