Ten rozhodne o tom, zda bude politik, který opakovaně řídil automobil pod vlivem alkoholu, obžalován a o jeho trestu rozhodne soud, případně zda bude případ předán k přestupkovému řízení na příslušný obecní úřad.

„Dnešním dnem byla tato věc postoupena státnímu zástupci,“ potvrdila ve středu Alena Romová, mluvčí litoměřické policie.

Jak dále uvedl Zdeněk Hammer, litoměřický státní zástupce, v záležitosti Rudolfa Zumra bude z jejich strany rozhodnuto do čtrnácti dnů.

Již na úterním jednání radotínských zastupitelů upozornil zdejší starosta Karel Hanzlík (ODS), že bude po Rudolfu Zumrovi požadovat vysvětlení celé záležitosti.

Starosta Deník dále ujistil, že udělá patřičné závěry, pokud se prokáže, že byl Zumr vulgární na policisty a vyhrožoval jim, že díky jeho kontaktům přijdou o uniformy.

Starosta nevyloučil ani to, že zastupitele vyzve, aby se vzdal mandátu. Politik, který kvůli svému chování strávil noc ze soboty na neděli v litoměřické policejní cele, se Deníku k případu opakovaně odmítl vyjádřit.

Podle informací Deníku měl označit Rudolf Zumr postup policie a třebenického strážníka v jeho případu za neadekvátní. V této souvislosti mělo být zahájeno vyšetřování inspekce ministerstva vnitra. Tuto informaci však litoměřická policejní mluvčí nepotvrdila. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ komentovala Alena Romová.

Chování čtyřiašedesátiletého sociálnědemokratického politika překvapilo policisty a strážníka, kteří jeho vůz zastavili v sobotu krátce po třiadvacáté hodině k běžné silniční kontrole.

Jeho tmavý Ford Focus nejen že neměl platnou technickou prohlídku, ale řidič navíc působil silně podnapilým dojmem. Navíc byl na zasahující policisty a strážníka agresivní a arogantní.

„Takové chování od provinilého řidiče jsem ještě nezažil. Velkým překvapením bylo, když jsem později zjistil, že jde o veřejného činitele,“ sdělil třebenický strážník Tomáš Rotbauer, který u případu zasahoval.

Po převozu na lovosické obvodní oddělení Policie ČR a sepsání protokolu byl Rudolf Zumr propuštěn. V tu chvíli na policisty čekalo další překvapení. Vrátil se totiž ke svému vozu a pokračoval v jízdě i přes to, že zhruba hodinu a půl předtím nadýchal dvě a půl promile alkoholu. Následně jej policisté znovu zastavili a putoval do cely.