Koncem minulého týdne se uskutečnila první schůzka zástupců obou zmiňovaných stran. „Vyměnili jsme si vzájemně představy o tom, co by v zámku mohlo být, co bychom si tam představovali a tak dále. Všechny představené varianty si obě strany promyslí a k jednání usedneme opět za čtrnáct dní,“ informoval Luboš Matek, roudnický místostarosta.

Konkrétnější informace podle svých slov podat nemůže s ohledem na společné ujednání obou stran o tom, že vše bude zveřejněno ve chvíli, kdy dojde k dohodě.

Ve hře je podle neoficiálních informací hned několik variant. Město by údajně mohlo získat část objektu do pronájmu a zřídilo by zde prostory pro některou ze svých příspěvkových organizací. Objekt by se opět mohl stát také sídlem některé školy, případně jiné instituce zajišťující nejrůznější školení a další typy vzdělávání. Zřejmě největší šanci na realizaci má však další záměr.

Největší šanci na realizaci by údajně mělo mít zpřístupnění části objektu za účelem představení sbírek rodiny Lobkowiczů. Návrat života do rozsáhlého objektu roudnického zámku o přibližně sto dvaceti místnostech vítají také někteří Roudničané.

Kino v zámku?

„Pokud by byl zámek zpřístupněn, bylo by to výborné. Je škoda, že se tam nyní nedostanou ani turisté, ani místní. Přál bych si například, aby byla otevřena věž nebo zámecká zahrada. Mezi lidmi jsem ale slyšel o dalších variantách. Například se říká, že by tam mohlo být kino, které je nyní zavřené,“ říká Roudničan Ondřej Kysilka.

Naráží na fakt, že v zámku se nachází také rozlehlý sál, který by mohl sloužit jak k promítání, tak k divadelním představením. Byla by tak vyřešena situace s roudnickým kinem. Stávající budovu patřící tělovýchovné jednotě Sokol totiž město před několika dny opustilo, od té doby je Roudnice nad Labem bez kina.