Litoměřicko: celkem 771 zásahů
Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje zasahoval v roce 2008 u 7877 událostí, hasiči z požárních stanic Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Štětí a Úštěk vyjížděli k 771 z nich. Pod tisíc výjezdů měli už jen hasiči z Lounska, přesně 919. Nejčastěji loni zasahovali profesionálové z Ústí nad Labem, kteří měli 1367 výjezdů.

Nejvíce zásahů na Litoměřicku bylo u požárů – 325, když v celém kraji jeli profesionální záchranáři k ohni 2549krát. To už řadí Litoměřicko, co se týká požárů, na páté místo. Ne tak často hořelo jen na Děčínsku a na Lounsku (315 a 265 požárů).

Požárů bylo přesto hodně
Podle tiskového mluvčího Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáše Marvana však ve statistikách požárů není Litoměřicko výjimečné. „Loni jich v tomto regionu bylo dost. Přes čtyři stovky jich měly pouze Teplice se 467 a Most se 455.

Například mosteční hasiči měli svého času období, kdy ve městě hořely téměř pravidelně tři kontejnery denně. A to se do požárů rovněž počítá. Vysoké číslo zásahů mosteckým výjezdům udělala i série úmyslně zapalovaných automobilů,“ přiblížil Lukáš Marvan.

Nehody na hlavních tazích
V počtu zásahů u dopravních nehod obsazuje Litoměřicko se 155 také páté místo v kraji. „Nehody se na Litoměřicku dějí poměrně často. Procházejí zde frekventované silnice I/30, I/15 a I/8,“ poznamenal mluvčí hasičů.

Nejvíce výjezdů k haváriím loni měli hasiči na Lounsku (248), nejméně na Teplicku (107).
Za povšimnutí stojí i počet planých poplachů v roce 2008, kdy Litoměřicko vykazuje číslo 74, stejně jako Lounsko. Nejvíce zbytečných výjezdů, 222, měli hasiči na Chomutovsku.