„Peníze podpoří studium tří tamních dětí, se kterými jsou naši žáci v kontaktu. Nejprve jsme počítali s tím, že se podaří zajistit prostředky pro podporu jednoho dítěte, nakonec měla sbírka velký úspěch,“ přiblížila Blanka Ježková, ředitelka soukromé Základní školy Lingua Universal.

Podle Renaty Rokůskové, která zajišťuje kontakt mezi litoměřickou a keňskou školou, jsou prostředky určeny na nákup školní uniformy a dalších školních pomůcek.

„Především děti dostanou každé svoji kozu. Její mléko jednak zlepší jejich výživu a především si založí své stádo, které se bude postupně rozrůstat, až budou starší, mohou stádo prodat a získají tak prostředky na zajištění středoškolského, případně vysokoškolského studia. Vlastnictví kozy je v této zemi velice ceněno,“ doplnila Renata Rokůsková.

V podobných projektech budou zdejší žáci podle ředitelky školy pokračovat i v příštích letech. „Vzhledem k tomu, že žáci se svým kamarádem z Keni komunikují v angličtině, má to přínos i ze studijního hlediska,“ uvedla Blanka Ježková.